Pasirinkite
automobilį
+370 685 64 002
Pasirinkite
automobilį

Akumuliatoriai

Prekių: 61

Akumuliatoriaus dėžė

PCR09008A

Kokybė: PJ

JEEP COMPASS, 14 -, JEEP PATRIOT, 14 -, apatinis, padas

OEM kodai 5115730AH |
Naujiena
N
Akumuliatoriaus pakrovėjas

Akumuliatoriaus pakrovėjas

AP0BAT5AMM

Kokybė: Q

MAGNETI MARELLI, BAT-5 PRO, Laidų ilgis: 183 cm, Tinka: 6v 12v (voltų) rugštiniam, AGM, GEL(geliniam) akumuliatoriui

Naujiena
N
Akumuliatorių testeris

Akumuliatorių testeris

AT00795AMM

Kokybė: Q

MAGNETI MARELLI, 12v, su įmontuotu spausdintuvu

Naujausios prekės kategorijoje: Akumuliatoriai

Šioje autodalių kategorijoje galite sekti naujausių mūsų asortimento prekių naujienas. Pabrėžiame, kad šiame sąraše rodomos visų automobilių modelių prekės – nesuklyskite rinkdamiesi. Kategorijos „Akumuliatoriai“ dalys Jūsų automobiliui bus parodytos tik pasirinkus Jūsų norimą modelį ir paspaudus aukščiau esantį mygtuką „Pasirinkite automobilį“.

Dažniausiai užduodami klausimai

Užsisakykite atsiimti prekes šiuose miestuose:

Jei renkantis kategorijos AKUMULIATORIAI prekes iškilo klausimų  visada galite užsukti į mūsų fizines parduotuves žemiau pateiktuose miestuose. Parduotuvėse galite ne tik atsiimti prekes, bet ir prieš pirkdami pasikonsultuoti su savo srities specialistais. Užsisakę jums reikiamą originalią detalę internetu, ją atsiimti galėsite jau kitą darbo dieną artimiausioje mūsų fizinėje parduotuvėje. Automobilių dalys užsakytos internetu yra pristatomos ne tik į mūsų fizines parduotuves, bet ir į įvairius miestus bei priemiesčius. Parduotuvėse gausite ne tik profesionalią pagalbą iš mūsų vadybininkų, bet ir galimybę naujas detales apžiūrėti prieš pirkdami. Automobilių dalys užsakius internetu, jos yra pristatomos ne tik į didžiuosius Lietuvos miestus, kaip Vilnius, Kaunas, Klaipėda, bet ir į mažesnius miestus, bei rajonus, kaip Anykščiai, Ariogala, Baltoji Vokė, Birštonas, Biržai, Daugai, Druskininkai, Dūkštas, Dusetos, Eišiškės, Elektrėnai, Ežerėlis, Gargždai, Garliava, Gelgaudiškis, Grigiškės, Ignalina, Jieznas, Jonava, Joniškėlis, Joniškis, Jurbarkas, Kaišiadorys, Kalvarija, Kavarskas, Kazlų Rūda, Kėdainiai, Kelmė, Kybartai, Kretinga, Kudirkos Naumiestis. Kupiškis, Kuršėnai, Lazdijai, Lentvaris, Linkuva, Marijampolė, Mažeikiai, Molėtai, Naujoji Akmenė, Nemenčinė, Neringa, Obeliai, Pabradė, Pagėgiai, Pakruojis, Palanga, Pandėlys, Panemunė, Panevėžys, Pasvalys, Plungė, Priekulė, Prienai, Radviliškis, Ramygala, Raseiniai, Rietavas, Rokiškis, Rūdiškės, Salantai,Seda, Simnas, Skaudvilė, Skuodas, Smalininkai, Subačius, Šakiai, Šalčininkai, Šeduva, Šiauliai, Šilalė, Šilutė, Širvintos, Švenčionėliai, Švenčionys, Tauragė, Telšiai, Tytuvėnai, Trakai, Troškūnai, Ukmergė, Utena, Užventis, Vabalninkas, Varėna, Varniai, Veisiejai, Venta, Viekšniai, Vievis, Vilkaviškis, Vilkija, Virbalis, Visaginas, Zarasai, Žagarė, Žiežmariai. Lietuvoje prekės pristatome į namus nemokamai, jeigu jūsų prekių suma yra didesnė nei 86 €. Jeigu suma yra mažesnė, siuntos kaina yra skaičiuojama atsižvelgiant į prekių svorį. Taip pat galite pasinaudoti ir DPD pristatymu. Užsisakius prekių pristatymą į UAB Signeda parduotuves, jas pristatysime per 1 d. d. Atsarginių autodalių pristatymas į namus truks 1–2 d. d. Jūsų siuntas į kitas Europos Sąjungos ar NVS šalis pristatysime per 3–10 d. d. Apie išsiųstas ar paruoštas atsiimti prekes Jus informuos mūsų vadybininkai trumpąja žinute. Plačiau apie pristatymo sąlygas galite pasiskaityti paspaudę ant šios nuorodos: https://www.signeda.lt/parduotuves-taisykles#delivery

Akumuliatoriai

Akumuliatorius – nepamainomas automobilio energijos šaltinis

Be modernių automobilių akumuliatorių šiandien sunkiai įsivaizduojamas bet kurios važiuojančios  transporto priemonės veikimas. Akumuliatoriai tiekia elektrą į automobilio starterį užvedant variklį. Jie taip pat padeda reikalinga energija aprūpinti įvairius veikiančius elektroninius prietaisus (žibintus, medią ir t.t.), kai jie neišjungiami užgesinus automobilio variklį. Kai kurie modernūs automobiliai akumuliatorių energiją naudoja ir kokybiškam variklio aušinimo ar kitų sistemų darbui užtikrinti. Šiandien norime detaliau Jus supažindinti su šia, gyvybiškai automobilio efektyviam veikimui, svarbia detale.

Automobilių akumuliatorių istorija

Automobilių akumuliatorių atsiradimas labai glaudžiai susijęs su starterio  modernizavimu. Pirmuosiuose automobiliuose akumuliatoriai nebuvo naudojami, nes starteriai buvo rankinio, o ne elektrinio tipo. Automobilių užvedimui buvo naudojamos specialios rankenėlės ir žmogaus rankų darbas. 1912 m. Charlesui Ketteringui išradus pirmąjį elektrinį starterį, automobilio variklio užvedimas tapo žymiai paprastesnis. Energiją elektriniams starteriams teikė švino rūgšties akumuliatoriai, kurių pirmasis buvo išrastas dar 1859 m. Palyginus su moderniomis automobilių baterijomis (sveriančiomis 10-25 kg.), pirmieji akumuliatoriai, svėrę nuo 18 iki 36 kg.,  buvo tiesiog gremėzdiški.

Žinoma, automobilius tobulinant, keitėsi ir baterijų fizinės savybės bei sandara. Auto akumuliatoriai vis labiau modernizuojami bei efektyviau integruojami į bendrą automobilio variklio sistemą. Viena iš inovacijų – šiuolaikiniuose automobiliuose dažnai sutinkama „start-stop“ funkcija. Jai veikiant automobilio variklis, automobilį sustabdžius, automatiškai užgęsta ir vėl pradeda dirbti tik vairuotojui pradedant važiuoti toliau. Tokiu būdu taupoma ne tik automobilio akumuliatoriaus energija, bet ir degalai.

Pagrindiniai automobilių akumuliatorių tipai

Šiuolaikiniai automobiliai savo variklių galia bei elektros energijos poreikiais ryškiai skiriasi nuo pirmųjų transporto priemonių. Nuolat atnaujinamos ir tobulinamos automobilių gamybos technologijos paskatino ir akumuliatorių gamubos pramonę ieškoti naujų tobulesnių sprendimų. Šiuo metu rinkoje pagrinde naudojami  keturių tipų akumuliatoriai.

Švino rūgšties akumuliatoriai. Švino rūgšties akumuliatorių tipas šiandien yra ne tik seniausias, bet ir plačiausiai naudojamas visoje automobilių pramonėje. Milijonai  benzininių, dyzelinių ir netgi hibridinių automobilių variklių kasdien užvedami naudojant  šio tipo baterijas. Švino rūgšties akumuliatoriai yra sąlyginai pigūs, lengvai prieinami bei gana patvarūs. Vidutinis jų tarnavimo laikas siekia maždaug 5 metus.

Švino rūgšties akumuliatorių pagrindiniai komponentai – elektrodai ir elektrolitas. Elektrodai gaminami iš švino ir švino dioksido, o elektrolitą sudaro sieros rūgštis. Kai toks akumuliatorius įkraunamas važiuojant, elektrodai reaguoja su elektrolitu, kad sukurtų energiją. Ir priešingai, kai akumuliatorius iškraunamas jo darbo metu, elektrodai reaguoja atvirkščiai tam, kad elektros energija būtų panaudota.  

Geliniai akumuliatoriai. Geliniai automobilių akumuliatoriai savo veikimu panašūs į švino rūgšties baterijas, o esminis jų skirtumas yra tas, kad vietoje skysto elektrolito naudojamas gelinis užpildas. Tokio sprendimo dėka geliniai akumuliatoriai yra daug atsparesni mechaninių vibracijų poveikiui ir ryškesniems temperatūriniams pokyčiams. Dėl šių privalumų geliniai akumuliatoriai dažniausiai naudojami didesnes vibracijas patiriančiose sunkiasvorėse transporto priemonėse.

Gelinės baterijos yra kiek brangesnės už švino rūgšties akumuliatorius, tačiau jų tarnavimo laikas taip pat ilgesnis. Jis gali siekti net iki 10 metų. Gelinės baterijos dėl jų atsparumo šalčiui gali būti itin geru pasirinkimu naudojant automobilį atšiauriuose Skandinavijos ar Šiaurės Amerikos regionuose.

AGM akumuliatoriai. AGM akumuliatoriai ("susigėrę į stiklo pluoštą") yra gana panašūs į gelines baterijas. Unikali šių baterijų savybė slypi elektrolito apdirbime. AGM akumuliatoriuje speciali medžiaga (paprastai stiklo pluoštas) yra prisotinama elektrolito skysčiu. Vien šis sprendimas AGM akumuliatorius paverčia saugesniu ir patikimesniu pasirinkimu, nes jiems nebekelia pavojaus baterijos pasvirimas ar stipresni mechaniniai virpesiai. Palyginti su įprastais akumuliatoriais, AMG akumuliatoriai atlaiko tris kartus daugiau įkrovos ciklų. Taip pat dėl didelės šalto variklio paleidimo srovės šio tipo akumuliatoriai tinkamas pasirinkimas automobiliams, kuriuose įdiegta paleidimo/stabdymo (start/stop) technologija ir regeneruojama stabdymo energija. AGM akumuliatoriai - naujausias atsakas į patikimesnės energijos, aplinkosaugos ir  patikimumo poreikius.

Ličio jonų akumuliatoriai. Ličio jonų baterijos yra pats naujausias iš visų pateiktų akumuliatorių tipų. Šių akumuliatorių veikimas paremtas ličio jonais – absoliučiai iš kitų baterijų išsiskiriančia technologija, kurios dėka ličio akumuliatoriai yra daug efektyvesni.

Dažniausiai naudojamos lengvuosiuose elektromobiliuose ir hibridiniuose automobiliuose, ličio jonų baterijos turi vieną, gana akivaizdų trūkumą – didelę kainą. Jei standartinį rūgštinį akumuliatorių įsigyti galima už 50-100 eur. sumą, joniniai akumuliatoriai dėl didelio svorio, gamybos sudėtingumo ir žaliavų brangumo kainuoja bent 4000-5000 eur. Tiesa, šių akumuliatorių naudojimo laikas – itin ilgas. Jis gali siekti iki 20 metų. 

Akumuliatoriai 18650 – kas tai?

Gali būti, jog pradėjus domėtis automobilių akumuliatoriais bei mašinos elektros tiekimo sistema, susidursite su vienu įdomiu pavadinimu – 18650 tipo akumuliatoriais. Šių mažų cilindrinio tipo ličio-jonų akumuliatorių pavadinimas kilo iš jų išmatavimų. 18 mm skersmens ir 65 mm pločio 18650 akumuliatoriai automobiliams  primena mažus kasdieniniuose buities prietaisuose naudojamus elementus.

Verta paminėti tai, kad 18650 akumuliatoriai automobilyje negali būti naudojami nei kaip pagrindiniai variklio akumuliatoriai, nei kaip rezervinės užvedimo baterijos. 18650 akumuliatoriai tiekia energiją smulkesniems elektronikos įtaisams, tokiems kaip signalizacijos pulteliai, įvairūs jutikliai, elektromagnetiniai langų ar veidrodžių judėjimo varikliukai. Dažnai naudojami elektromobiliuose ar hibridiniuose automobiliuose, 18650 akumuliatoriai juose gali ne tik palaikyti smulkių elektronikos įtaisų veikimą, bet ir paspartinti ar palaikyti užvesto variklio darbą. 

Kaip išsirinkti tinkamą pagrindinį akumuliatorių?

Šiandien, ilgaamžiai akumuliatoriai, idealiai atliekantys savo darbą bet kuriuo metų laiku, yra kiekvieno automobilio savininko svajonė. Pagrindinių akumuliatorių tarnavimo laikas dažnai priklauso ne tik nuo transporto priemonės būklės ir eksploatacinių sąlygų, bet ir nuo akumuliatoriaus suderinamumo su automobiliu. Tam, jog nauju akumuliatoriumi džiaugtumėtės ilgus metus, perkant jį patariame atsižvelgti į kelis esminius, žemiau pateikiamus kriterijus.

Akumuliatoriaus dydis

Labai elementarus, bet kartais „negirdimas“ patarimas. Prieš pirkdami naują automobilio akumuliatorių, išsimatuokite, ar kitaip pažiūrėkite, kokios baterijos reikia jūsų automobiliui (įvertinkite ilgį, plotį ir aukštį). Informaciją apie jums tinkamos baterijos matmenis rasite ir techninėje automobilio instrukcijoje. Jei baterijos prireikė automobiliui iš salono, naują akumuliatorių galite drąsiai rinktis pagal senosios baterijos išmatavimus. O jei pirkote naudotą automobilį, įvertinkite, ar anksčiau įdėta baterija nebuvo pernelyg maža ir optimaliai tinka jūsų automobiliui.

Akumuliatoriaus galios parametrai

Akumuliatoriai pagal automobilį efektyviai pasirenkami atkreipiant dėmesį į du esminius parametrus: akumuliatoriaus talpą ir jo suderinamumą su automobilio elektros sistema.

Akumuliatoriaus talpa matuojama ampervalandėmis (ah). Trumpai tariant, kuo ampervalandžių daugiau, tuo galingesnius automobilius akumuliatorius gali aptarnauti, ir tuo ilgiau pilnai pakrauta baterija gali veikti. Vidutinė automobilių akumuliatorių talpa siekia nuo 40 iki 80ah. Įprastai į šį diapazoną patenkančių baterijų talpos pakanka ir vidutinės variklio galios benzininiams, ir dyzeliniams automobiliams. Tiesa, geriausi akumuliatoriai dyzeliui paprastai turi būti kiek talpesni už benzininių automobilių baterijas, mat dyzelinių variklių užvedimui reikia daugiau elektros energijos.

Taip pat renkantis akumuliatoriaus talpą verta atkreipti dėmesį ir į vairuojamo automobilio svorį bei elektros srovės poreikį. Vairuojant sunkesnį visureigį arba pikapą, kuriame įmontuota nuolat naudojama moderni garso sistema ar panašūs komponentai,  verta pasirūpinti talpesne – 100ah ar 110ah - baterija. Mūsų klientams gali būti patrauklus  faktas, jog Signeda internetinėje parduotuvėje galite patogiai įsigyti ir 60ah, 70ah, 74ah, 75ah talpos standartinius akumuliatorius, ir netgi 85ah, 100ah, 110ah ar 180ah talpumo baterijas.

Akumuliatoriaus įtampa

Rinkdamiesi baterijas pagal talpą greitai pastebėsite, jog dažnu atveju prieš ampervalandes nurodomas ir kitas skaičių bei raidžių derinys, pvz. 12v 12ah ar 12v 7ah. Ką reiškia v raide paženklintų skaičių žymėjimas?

Jei trumpai, v (voltais) žymima akumuliatoriaus įtampa. Žiūrint į šį skaičių svarbu, jog ant akumuliatoriaus nurodyta įtampa atitiktų jūsų automobilio elektrinės sistemos palaikomą įtampą, kuri irgi matuojama voltais.

Kone kiekvienas lengvasis automobilis šiais laikais naudoja standartinę - 12v - elektros srovės įtampą. Silpnesni (pvz. 6v ) akumuliatoriai naudojami lėtesniame, specifinės paskirties transporte, pvz. golfomobiliuose. O stipresni (pvz. 24v ) akumuliatoriai dedami į sunkvežimius ar kitas didesnes transporto priemones. Pasirinkus Jūsų automobiliui pagal srovę tinkantį akumuliatorių ne tik galėsite kaskart sklandžiai užvesti savo transporto priemonę. Taip pat išvengsite įvairių elektros grandinės problemų, kylančių dėl akumuliatoriaus ir automobilio srovės nesuderinamumo.

Startinė srovė

Dar vienas techninis parametras, pagal kurį pasirenkami tinkami automobilio akumuliatoriai - startinės akumuliatoriaus srovės galingumas, kuris matuojamas amperais (A). Startinė srovė naudojama variklio užvedimui. Vidutiniškai šiuolaikiniai automobiliai naudoja 400-800A galingumo startinę srovę. Šis galingumo rėžis yra gana universalus. Tačiau jei pageidaujate išsiaiškinti tikslų rekomenduojamą srovės galingumą jūsų automobiliui, tai padaryti galite peržiūrėję automobilio savininko vadovą arba susisiekę su gamintoju ar oficialios techninės priežiūros atstovu.

Jei renkantis akumuliatorių Signeda internetinėje svetainėje kils  klausimų dėl jo galios ir suderinamumo su jūsų automobiliu, galite bet kuriuo metu pasinaudoti mūsų modernia prekių atitikties sistema. Taip pat galite kreiptis ir į nuolat padėti pasiruošusį mūsų personalą! Atsakysime į jums rūpimus klausimus bei pagal unikalius poreikius padėsime išsirinkti geriausiai tinkančias autoprekes ir autodalis.

Dažniausi akumuliatorių gedimai

Akumuliatoriai, kaip itin dažnai naudojama automobilio detalė, dėvisi ir ilgainiui gali susidurti su įvairiais defektais. Prieš pereidami prie dažniausiai pasitaikančių akumuliatorių gedimų ir jų požymių bei sprendimo būdų, norime pabrėžti vieną labai svarbų dalyką. Akumuliatorius, kaip energijos negeneruojantis, o ją kaupiantis automobilio komponentas, yra labai priklausomas nuo variklio generatoriaus būklės. Jei generatoriaus veikla sutrikusi, jis akumuliatoriaus bateriją įkraus prastai arba apskritai to negalės atlikti. Todėl pastebėjus akumuliatoriaus problemas visų pirma gali būti naudinga patikrinti ir transporto priemonės generatoriaus darbą. Defektas gali slypėti ne ten, kur atrodo iš pirmo žvilgsnio. Na, o jei problema tikrai slypi ne generatoriuje, o baterijoje, labai gali būti, kad susidūrėte su vienu iš žemiau pateiktų dažniausių akumuliatoriaus gedimų.

Išsikrovęs akumuliatorius

Dažniausiai pasitaikanti ir lengviausiai sprendžiama problema, kuri neretai vairuotojus ištinka šaltuoju metų laiku (mat akumuliatoriai gali jautriai reaguoti į itin šaltas ar karštas temperatūrines sąlygas). Akumuliatoriai dažniau išsikrauna tuose automobiliuose, kuriais važinėjama tik mieste, judant  itin trumpais atstumais ir dažnai užvedant/gesinant variklį. Taip pat akumuliatorius išsikrauti gali ir ilgą laiką nenaudojamose transporto priemonėse.

Šio defekto požymiai - akivaizdūs. Variklis užkūrimo metu užsiveda prastai arba tik po itin ilgo starterio mechanizmo pasukimo. Išsikrovus akumuliatoriui, galite automobilio ir neužvesti.Preoblema sprendžiama  paprastai -  įkraunant bateriją specialaus įkroviklio pagalba arba naudojant mini variklio paleidimo prietaisus. Tačiau jei matote, jog akumuliatoriaus baterija net ir po įkrovimo vis tiek išsikrauna itin dažnai, gali būti, jog teks akumuliatorių keisti dėl natūralaus nusidėvėjimo arba problemos šaltinio ieškoti kitur.

Nepakankamas elektrolito lygis

Elektrolito lygio nepakankamumas akumuliatoriuose – kita dažnai pasitaikanti problema, su kuria susiduria ir benzininių, ir dyzelinių automobilių savininkai. Apie elektrolito lygio sumažėjimą baterijoje gali byloti ne tik sunkiau užvedamas variklis, bet ir sumažėjusios elektros srovės rodiklis. Srovė akumuliatoriuose matuojama prijungus ampermometrą. Matavimo metu stebima, ar nėra neatitikimų tarp akumuliatoriaus ir įprastos automobilio elektros grandinės srovės. Pavyzdžiui, jei įprasta automobilio elektros srovė – 12v, o prie akumuliatoriaus prijungtas ampermometras rodo 11v, gali būti, jog problema slypi būtent elektrolito trūkume.

Prieš sprendžiant šią problemą, verta patikrinti patį automobilio akumuliatorių, išsiaiškinant, ar defektas kilo dėl nesandaraus ar natūraliai nusidėvėjusio akumuliatoriaus, ar dėl, neretai pasitaikančio, elektrolitų išgaravimo. Jei problema susijusi su išgaravimu ir akumuliatorius – nesusidėvėjęs, užtenka papildyti bateriją distiliuotu vandeniu.  

Prieš papildant elektrolito kiekį, įsitikinkite, jog jūsų akumuliatorius yra tinkamas tokiam veiksmui. Didelė dalis moderniausių akumuliatorių yra uždaro tipo, tad tokiu atveju akumuliatoriaus problemas išspręsti padės profesionalaus serviso darbuotojai. Na, o jei baterijos papildymą galite atlikti patys, šiam tikslui naudokite tik distiliuotą vandenį be jokių papildomų priemaišų.

Kontaktų korozija ar oksidacija 

Dar viena dažnai pasitaikanti akumuliatorių problema – korozinėmis dėmėmis padengtos ar oksidacijos paveiktos jungtys. Ši problema dažnai įvyksta dėl drėgmės, susidarančios po variklio kapotu. Siekiant to išvengti, patariame reguliariai tikrinti ir valyti po kapotu esančius paviršius nuo susidarančio kondensato ar smulkių vandens lašelių. Taip pat nuolat tikrinkite variklį saugančių kėbulo dalių sandarumą ir jomis tinkamai rūpinkitės.

Jei kontaktų oksidacijos problema yra įsisenėjusi, ją pastebėti nebus itin sudėtinga.  Apžiūros metu nesunku pastebėti ant kontaktų atsiradusias juodas ar žalsvas nuosėdas, kurias gali lydėti aštresnis rūgšties kvapas.

Jei pastebėjote, jog atėjo laikas seną ar sugedusį akumuliatorių pakeisti nauju, naują akumuliatorių galite greitai išsirinkti ir patogiai pirkti Signeda internetinėje parduotuvėje! Nuolat atnaujiname savo autodalių ir autoprekių katalogą ir klientams siūlome itin platų automobilių akumuliatorių pasirinkimą. Pas mus rasite, bei internetu arba fizinėse parduotuvėse, įsigysite ir standartinės (55-80ah), ir didesnės (90-100ah) talpos akumuliatorius. Norite įsigyti idealiai jūsų automobilio startinės srovės poreikius atitinkantį akumuliatorių? Maloniai kviečiame tai padaryti pas mus! Siūlome itin įvairius, nuo 550 iki 800A ir dar didesnę startinę srovę varikliui tiekiančius kokybiškus akumuliatorius, kurių konkurencinga kaina ir aukšta kokybe neabejotinai pasidžiaugsite ne kartą.

Esame vieni didžiausių autodalių ir autoprekių pardavėjų visose Baltijos šalyse. Dirbame taip, jog mūsų klientai  būtų patenkinti ne tik produktų kaina, kokybe ir greitu jų pristatymu, bet ir rastų visas reikalingas autoprekes vienoje vietoje. Būtent todėl nuolat plečiame ir atnaujiname savo asortimentą, kurį šiandien sudaro daugiau nei 300 000 unikalių produktų. Bendradarbiaujame su daugiau nei 50 patikimų Europos ir Azijos autodalių gamintojų, padedančių užtikrinti aukščiausią mūsų produktų kokybės lygį.