Pasirinkite
automobilį
+370 685 64 002
Pasirinkite
automobilį

Amerikietiškų automobilių dalys

Amerikietiškų automobilių dalys – galios ir modernumo akcentas jūsų automobiliui!

Amerikietiški automobiliai ir jų dalys jau nuo praėjusio amžiaus vidurio traukė automobilių entuziastų žvilgsnius  visame pasaulyje. Automobiliai iš JAV visada ryškiai skyrėsi nuo europietiškų ir azijietiškų transporto priemonių. Jie visada buvo ir yra laikomi vienu iš laisvos ir galingos Amerikos simbolių.

Lietuvoje jau kurį laiką pastebime išaugusį amerikietiškų automobilių populiarumą ir paklausą. Natūralu, jog įsigijus tokią transporto priemonę, jos remontui bei apdailai reikės išskirtinio dizaino ir nestandartinius techninius reikalavimus atitinkančių detalių.  Tačiau kuo tiksliai amerikietiški automobiliai ir jų dalys skiriasi nuo Europos ir Azijos transporto priemonių?

 Pagrindiniai amerikietiškų automobilių skirtumai

Niekada anksčiau amerikietiško automobilio nevairavusį lietuvį,jį įsigijus, gali ištikti šioks toks kultūrinis šokas. Ryškiai skiriasi ne tik amerikietiškų ir europietiškų automobilių galia ir išvaizda, bet ir automobilių dydžiai ir jų atsparumas klimato poveikiui. Tad savaime suprantama, jog amerikietiškos ir europietiškos automobilių dalys skiriasi tiek savo konstrukcija, tiek gamybinėmis technologijomis. Šie skirtumai egzistuoja ir dėl skirtingos  automobilių pramonės kultūros, ir dėl unikalių Amerikos klimato sąlygų.

Automobilių dydis. Pirmasis ir labiausiai į akis krintantis JAV ir Europos automobilių skirtumas. Dauguma amerikietiškų automobilių yra didesni, erdvesni ir patogesni už europietiškus. Įsigydami automobilį iš JAV, dažniausiai džiaugsitės didesniu kėbulu ir erdviu salonu. Tačiau dėl plataus amerikietiško automobilio manevravimas lietuviškomis gatvėmis gali būti kiek sudėtingesnis. Europietiški automobiliai, palyginti su amerikietiškais, dažniausiai yra mažesni ir kompaktiškesni. Jų projektuotojai daug dėmesio skiria automobilio dydžiui, pritaikytam siauroms Europos šalių gatvėms ir mažesnėms parkavimo aikštelėms.

Natūralu, jog dalys amerikietiškiems automobiliams taip pat bus didesnės, masyvesnės. Automobilį įsigijęs savininkas greitai pastebės, kad dalių tvirtinimui skirta ir daugiau tvirtinimo taškų. Tačiau iš esmės detalių tvirtinimo būdas nesiskiria .

Automobilių variklių galia. Dar vienas ryškus Amerikos ir Europos automobilių skirtumas. Automobiliai iš JAV gaminami su  didesniais varikliais, kurie suteikia daugiau galios ir greičio. Tačiau akivaizdus   trūkumas yra degalų sąnaudos. 2021 m. amerikietiškų automobilių degalų sąnaudos siekė vidutiniškai 8-12 l./100 km., europietiškų – 5-8 l./100 km. Akivaizdu, kad europietiški automobiliai dažniau naudoja mažesnius ir ekonomiškesnius variklius, orientuotus į mažesnes degalų sąnaudas.

Dėl unikalios amerikietiškų automobilių variklių galios neretai didesnės, sunkesnės (ir kiek brangesnės) būna ir variklių mechanizmo bei jo apsaugos dalys. Tačiau iš esmės šių dalių rinkimosi procesas labai panašus į europietiškų. Dažniausiai atsižvelgiama į vairuojamos mašinos markę, modelį, gamybos metus.

Paprastesnis remontas. Ne vienam automobilių entuziastui mažiau žinomas ir faktas, jog dyzeliniai bei benzininiai amerikietiški automobiliai yra daug lengviau remontuojami. Amerikiečių kultūroje giliai įsišaknijęs savarankiškas automobilio remontavimas, tad daugumą dalių nesudėtinga pritvirtinti, pakeisti namų sąlygomis. Europietiški automobiliai ir jų dalys paprastai pasižymi sudėtingesniu dizainu, keitimo procesu. Remontuojant europietiškas mašinas dažnai pagalbos reikia kreiptis į profesionalius autoservisus. Tad jei esate automobilių mechanika besidomintis entuziastas, amerikietiško automobilio įsigijimas gali padėti jums sutaupyti nemažai lėšų.

Atsparumas įvairioms klimato sąlygoms. Įdomu ir tai, jog dauguma amerikietiškų automobilių yra itin atsparūs įvairiems orams ir staigiems jų pokyčiams. Tai gana logiška. Geležinkelių, autobusų susisiekimo tinklas JAV daug mažiau išvystytas. O amerikiečiai mėgsta keliauti ilgesnius atstumus automobiliu . Visą šalį pervažiavus iš pietų į šiaurę, karštosios Kalifornijos, Teksaso klimatą pakeis snieguoti Montanos kalnai ir Mičigano miškai. Šalčiausiose Amerikos valstijose vidutinė oro temperatūra žiemą siekia vidutiniškai -12 laipsnių pagal Celsijų. Tad europietiškos žiemos amerikietiškoms mašinoms – ne bėda. Dažnai iš įvairių aliuminio, plastiko, nerūdijančio plienų medžiagų ir jų lydinių gaminamos kėbulo, variklio detalės atsparios ir dideliam šalčiui, ir karščiui.

Automobilių dizainas. Amerikietiški automobiliai ir dalys iš Amerikos dažnai pasižymi dizainu, atspindinčiu vietos automobilių kultūros tendencijas ir madas. Tai gali būti : didesni ratai, papildomos lemputės, išskirtinės kėbulo detalės ir kt. Europietiški automobiliai labiau orientuoti į minimalizmą ir praktiškumą.  Tuo tarpu amerikietiškos mašinos puikiai žinomos ir dėl modifikacinių galimybių, ir dėl įvairių papildomų kėbulo ir variklio dalių.

Galima teigti, kad amerikietiškos automobilių dalys daugiau orientuotos į galią, patogumą ir galimybę pritaikyti automobilį pagal savo unikalų stilių. Europietiškos automobilių dalys labiau orientuotos į ekonomišką, ekologišką eksploatavimą.

 Amerikietiškų dalių rinkimosi kriterijai

Norint išsirinkti jūsų automobiliui tinkančias kokybiškas detales, jas rinktis tik pagal mašinos modelį ir metus nepakanka. Pateikiame kelis papildomus kriterijus, padėsiančius greitai ir lengvai atsirinkti geriausias amerikietiško automobilio detales.

Dalių kokybė. Patikimi, teigiamus klientų atsiliepimus pelnę gamintojai paprastai tiekia kokybiškas detales. Paprastas patarimas – norėdami įsigyti ilgai tarnausiančias detales, pasidomėkite gamintojo reputacija, detalėms teikiamomis garantijomis ir turimais sertifikatais.

Suderinamumas. Kaip minėjome, perkami amerikietiški automobiliai neretai pasižymi individualizuotais techniniais, estetiniais automobilių variklio ir kėbulo sprendimais. Tad net jei pasirinktos dalys tinka pagal bazinį automobilio modelį ir gamybos metus, įvertinkite galimą atliktų modifikacijų įtaką detalių suderinamumui su jūsų mašina.

Įsigijimo vieta. Detales Lietuvoje patariame įsigyti iš patikimų pardavėjų, oficialiai bendradarbiaujančių su originalių ir neoriginalių amerikietiškų dalių gamintojais.

Signeda internetinėje parduotuvėje klientų pasirinkimui siūlomos įvairios dalys amerikietiškiems automobiliams. Galime pasiūlyti originalių ir neoriginalių gamintojų kėbulo bei variklio detalių. USA dalys ir jų pasirinkimo įvairovė itin didelė dėl plataus mūsų tiekėjų  tinklo. Dirbame su daugiau nei 50 gamintojų ir tiekėjų, ir savo internetinės svetainės kataloge šiuo metu siūlome daugiau nei 300 000 skirtingų autodalių ir autoprekių. Esame garantuoti, jog mūsų internetinėje parduotuvėje rasite savo amerikietiškam automobiliui tinkančias detales.