Pasirinkite
automobilį
+370 685 64 002
Pasirinkite
automobilį

Aušinimo radiatoriai, jų dalys

Nepasirinktas joks automobilis, norėdami matyti prekes, pasirinkite automobilį, kurio detalių ieškote.

Naujausios prekės kategorijoje: Aušinimo radiatoriai, jų dalys

Šioje autodalių kategorijoje galite sekti naujausių mūsų asortimento prekių naujienas. Pabrėžiame, kad šiame sąraše rodomos visų automobilių modelių prekės – nesuklyskite rinkdamiesi. Kategorijos „Aušinimo radiatoriai, jų dalys“ dalys Jūsų automobiliui bus parodytos tik pasirinkus Jūsų norimą modelį ir paspaudus aukščiau esantį mygtuką „Pasirinkite automobilį“.

Dažniausiai užduodami klausimai
  • Ar galima prekes atsiimti fizinėse parduotuvėse?

    Taip, prekes nemokamai atsiimti galima visose Lietuvoje esančiose Signedos fizinėse parduotuvėse. Dažniausiai prekės iš kitų parduotuvių yra pristatomos per 1–3 d. d.


Užsisakykite atsiimti prekes šiuose miestuose:

Jei renkantis kategorijos AUŠINIMO RADIATORIAI, JŲ DALYS prekes iškilo klausimų  visada galite užsukti į mūsų fizines parduotuves žemiau pateiktuose miestuose. Parduotuvėse galite ne tik atsiimti prekes, bet ir prieš pirkdami pasikonsultuoti su savo srities specialistais. Užsisakę jums reikiamą originalią detalę internetu, ją atsiimti galėsite jau kitą darbo dieną artimiausioje mūsų fizinėje parduotuvėje. Automobilių dalys užsakytos internetu yra pristatomos ne tik į mūsų fizines parduotuves, bet ir į įvairius miestus bei priemiesčius. Parduotuvėse gausite ne tik profesionalią pagalbą iš mūsų vadybininkų, bet ir galimybę naujas detales apžiūrėti prieš pirkdami. Automobilių dalys užsakius internetu, jos yra pristatomos ne tik į didžiuosius Lietuvos miestus, kaip Vilnius, Kaunas, Klaipėda, bet ir į mažesnius miestus, bei rajonus, kaip Anykščiai, Ariogala, Baltoji Vokė, Birštonas, Biržai, Daugai, Druskininkai, Dūkštas, Dusetos, Eišiškės, Elektrėnai, Ežerėlis, Gargždai, Garliava, Gelgaudiškis, Grigiškės, Ignalina, Jieznas, Jonava, Joniškėlis, Joniškis, Jurbarkas, Kaišiadorys, Kalvarija, Kavarskas, Kazlų Rūda, Kėdainiai, Kelmė, Kybartai, Kretinga, Kudirkos Naumiestis. Kupiškis, Kuršėnai, Lazdijai, Lentvaris, Linkuva, Marijampolė, Mažeikiai, Molėtai, Naujoji Akmenė, Nemenčinė, Neringa, Obeliai, Pabradė, Pagėgiai, Pakruojis, Palanga, Pandėlys, Panemunė, Panevėžys, Pasvalys, Plungė, Priekulė, Prienai, Radviliškis, Ramygala, Raseiniai, Rietavas, Rokiškis, Rūdiškės, Salantai,Seda, Simnas, Skaudvilė, Skuodas, Smalininkai, Subačius, Šakiai, Šalčininkai, Šeduva, Šiauliai, Šilalė, Šilutė, Širvintos, Švenčionėliai, Švenčionys, Tauragė, Telšiai, Tytuvėnai, Trakai, Troškūnai, Ukmergė, Utena, Užventis, Vabalninkas, Varėna, Varniai, Veisiejai, Venta, Viekšniai, Vievis, Vilkaviškis, Vilkija, Virbalis, Visaginas, Zarasai, Žagarė, Žiežmariai. Lietuvoje prekės pristatome į namus nemokamai, jeigu jūsų prekių suma yra didesnė nei 86 €. Jeigu suma yra mažesnė, siuntos kaina yra skaičiuojama atsižvelgiant į prekių svorį. Taip pat galite pasinaudoti ir DPD pristatymu. Užsisakius prekių pristatymą į UAB Signeda parduotuves, jas pristatysime per 1 d. d. Atsarginių autodalių pristatymas į namus truks 1–2 d. d. Jūsų siuntas į kitas Europos Sąjungos ar NVS šalis pristatysime per 3–10 d. d. Apie išsiųstas ar paruoštas atsiimti prekes Jus informuos mūsų vadybininkai trumpąja žinute. Plačiau apie pristatymo sąlygas galite pasiskaityti paspaudę ant šios nuorodos: https://www.signeda.lt/parduotuves-taisykles#delivery

Aušinimo radiatoriai

Aušinimo sistema – viena iš esminių variklio  sistemos komponentų.  Aušinimo radiatoriaus paskirtis - palaikyti pastovią variklio temperatūrą vėsinant aušinimo skystį.

Aušinimo radiatorių priežiūra:

  • naudokite tik tinkamą aušinimo skystį, taip išvengsite sistemos užsikimšimo,
  • aušinimo skystį keiskite kas 2–3 metus. Laiku pakeitę skystį prailginsite aušinimo radiatoriaus tarnavimo laiką,
  • prižiūrėkite radiatoriaus paviršių, kadangi automobilio judėjimo metu į radiatorių gali patekti vabzdžiai, purvas ir nešvarumai, galintys sutrikdyti tinkamą radiatoriaus darbą.
  • pastebėję, kad radiatorius leidžia aušinimo skystį, nedelsiant apžiūrėkite jį ir dėl galimų mechaninių pažeidimų kreipkitės į meistrus.

Optimali veikiančio variklio temperatūra  ne tik užtikrina sklandų variklio darbą, bet ir optimizuoja automobiliui reikalingų tepalų, degalų bei aušinimo skysčio sąnaudas. Beveik be perstojo transporto priemonėje veikiantys aušinimo radiatoriai susiduria su dideliais darbo krūviais bei (neretai) gedimais. Žemiau pateikiame dažniausius radiatorių gedimus, jų požymius bei galimus  problemų  sprendimo būdus. 

Dažniausi aušinimo radiatorių pažeidimai

Nuotėkiai. Radiatoriaus sandarumą galima patikrinti įdėmiai apžvelgus priekinę automobilio dalį. Pastebėtas aušinimo skysčio nutekėjimas gali signalizuoti apie tarpinių detalių arba jungiamojo vamzdžio gedimus, įtrūkimus. Paprastai jie taisomi remontuojant arba keičiant sugedusias dalis. Tačiau jungiamųjų detalių gedimai – ne vienintelė galima nuotėkio priežastis.

Antifrizo nutekėjimas iš aušinimo radiatoriaus gali atsirasti ir dėl radiatoriaus korpuso pažeidimų. Minėtų pažeidimų priežastimi dažnai tampa didesni mechaniniai smūgiai arba korozija. Naudinga žinoti, kad nuotėkiai gali atsirasti ir dėl naudojamo nekokybiško aušinimo skysčio arba netinkamai pritvirtinto, pažeisto radiatoriaus kamščio.

Pastebėjus aušinimo skysčio nutekėjimą iš radiatoriaus, svarbu tiksliai nustatyti gedimo priežastį. Tai padarius rekomenduojame remonto darbus patikėti aukštos kvalifikacijos meistrams. 

Užsikimšimas. Užsikimšę automobilių aušinimo radiatoriai lemia sunkesnį aušinimo skysčio pratekėjimą. Jei antifrizas lėčiau pasieks numatytas aušinimo sistemos dalis, nebus užtikrintas efektyvus variklio vėsinimas. O tai (priklausomai nuo užsikimšimo lygio) gali sukelti netgi variklio perkaitimą.

Apie radiatoriaus užsikimšimą  signalizuoja staigus variklio temperatūros kilimas arba ilgalaikis jos padidėjimas. Radiatoriui užsikimšus pastebimas ir aušinimo skysčio spalvos papilkėjimą. Užsikimšimo atveju antifrizo lygis taip pat kris daug lėčiau, nei įprastai.

Radiatoriaus užsikimšimo problema, priklausomai nuo jos rimtumo, gali būti išspręsta savarankiškai arba profesionaliame autoservise. Tvarkant užsikimšimą valomas ir radiatoriaus vidus, ir išorė. Vidaus valymui naudojami įvairūs valymo įtaisai, siurbliai. Savarankiškai kamščius pašalinti neretai padeda specialiai tam skirti radiatorių skysčiai. Prieš juos naudodami būtinai susipažinkite su gamintojo instrukcijomis ir valymo tvarka. 

Radiatoriaus užšalimas. Bene dažniausias radiatorių gedimas žiemos sezono metu. Antifrizas radiatoriuje paprastai užšalti gali dėl kelių priežasčių. Dažniausiai būna nesandarios aušinimo radiatorių dalys arba netinkamai pasirinktas, nekokybiškas aušinimo skystis.

Tipiškas radiatorių užšalimas pastebimas pagal kelis požymius. Pirmiausia matoma stipriai pakilusi neaušinamo variklio temperatūra. Tuo pat metu radiatorius išlieka vėsios temperatūros. Taip pat apie užšalusį radiatorių žiemos metu gali byloti ir bendras šilumos trūkumas šildomo automobilio salone. Užšalus radiatoriui taip pat prarandamas slėgis aušinimo sistemoje, dėl to sunkiau atidaryti radiatoriaus dangtelį.

Jei jūsų automobilio radiatorius užšalo, jokiu būdu nebandykite tokiu automobiliu važiuoti. Pastatykite jį šiltoje vietoje (idealus variantas – šildomas garažas) ir kreipkitės pagalbos į specialistus. Prieš atliekant bet kokius radiatoriaus diagnostikos, remonto darbus svarbu įsitikinti, jog automobilio variklis yra iki galo atvėsęs.

Renkantis aušinimo radiatorių ar jo dalis būtina atkreipti dėmesį į automobilio markę, modelį, variklio tūrį. Tai padės ne tik išsirinkti tinkamą radiatorių, bet ir sutaupyti laiko. Jeigu mūsų internetinėje svetainėje neradote jūsų automobiliui tinkamo varianto, visuomet galite kreiptis į mūsų vadybininkus. Jie padės išsirinkti ar užsisakyti tinkamą aušinimo radiatorių.