+370 685 64 002
Pasirinkite
automobilį
Prekių katalogas

termostatai, jų dalys

termostatai, jų dalys

Kad lengviau rastumėte reikiamą termostatą:

  1.     Automobilių filtre (prie paieškos laukelio) parinkite automobilio markę ir modelį. Katalogas yra suskirstytas į pagrindines automobilių dalių kategorijas (žibintai, kėbulo dalys, veidrodėliai, akumuliatoriai ir t.t.)
  2.     Pasirinkite kategoriją  „Automobilių radiatoriai, jų dalys“, o tada „Termostatai, jų dalys“.

Jei kyla klausimų renkantis automobilio termostatą – parašykite mūsų vadybininkui. Jums tereikia paspausti dešinėje pusėje (apačioje) esančią pagalbos nuorodą „Pagalba gyvai!“ Taip išsklaidysite visas abejones dėl tinkamos detalės pasirinkimo.

Rodyti daugiau Rodyti mažiau


Termostatai – uždaro arba atidaro aušinimo skysčio tekėjimą į radiatorių, t.y. kai variklis pasiekia tam tikrą temperatūrą, atidaro/uždaro didįjį aušinimo ratą.

Visa tai vyksta automobilyje dėl to, jog žiemą užvedus automobilį, nebūtų šildomos kitos sistemos, o tik variklis. Tuomet, kai variklis įkaista, termostatai atidaro kitą aušinimo sistemos dalį.

Kaip perprasti termostato gedimą?

  1. Variklis nesušyla, nepasiekia darbinės temperatūros per ilgą važiavimo laiką.
  2. Variklis kaista ir tokiu atveju gresia perkaitimas.
  3. Salonas šyla labai lėtai, nors nuvažiavote daugiau nei 10 kilometrų.
  4. Rodyklė, rodanti aušinimo skysčio temperatūrą, siekia vos 40-50 laipsnių.
  5. Nuvažiavus vos kelis kilometrus, aušinimo skysčio temperatūra yra labai didelė.

Automobilių žinovai pastebėjo tokį dalyką: labiausiai genda tų automobilių termostatai, kurie prieš tai buvo eksploatuoti šiltuosiuose kraštuose. Taip yra dėl to, jog ten vietoje aušinimo skysčio yra pilamas vanduo, kuris neturi antikorozinių savybių ir neapsaugo aušinimo sistemos nuo rūdijimo.

Kaip patikrinti, ar termostatas veikia tinkamai? Tai padaryti galite namų sąlygomis. Jums tereikia išimti termostatą ir įdėti jį į puodelį (ar kitokį indą) su beveik verdančiu vandeniu. Šiltame vandenyje termostatas turėtų atsidaryti, o vandeniui atvėsus – užsidaryti.

Termostatai iš pažiūros atrodytų nesvarbios dalys, tačiau iš tikrųjų šiai detalei sugedus, sutrinka ir kitų dalių veikla. Pavyzdžiui, variklis greičiau dėvisi, gali perkaisti radiatorius, stūmokliai, variklio galvutė. Viso to pasekoje, padidėja kuro sąnaudos.

Pasiteiraukite

Šiuo metu prekės laikinai neturime sandėlyje. Daugelį prekių galime užsakyti pagal Specialų užsakymą, todėl parašykite savo kontaktus, ir pastabas. 24 valandų bėgyje susisieksime.
Patvirtinkite, kad esate žmogus: