Pasirinkite
automobilį
+370 685 64 002
Pasirinkite
automobilį

Durelės, jų dalys

Nepasirinktas joks automobilis, norėdami matyti prekes, pasirinkite automobilį, kurio detalių ieškote.

Naujausios prekės kategorijoje: Durelės, jų dalys

Šioje autodalių kategorijoje galite sekti naujausių mūsų asortimento prekių naujienas. Pabrėžiame, kad šiame sąraše rodomos visų automobilių modelių prekės – nesuklyskite rinkdamiesi. Kategorijos „Durelės, jų dalys“ dalys Jūsų automobiliui bus parodytos tik pasirinkus Jūsų norimą modelį ir paspaudus aukščiau esantį mygtuką „Pasirinkite automobilį“.

Dažniausiai užduodami klausimai
  • Ar galima prekes atsiimti fizinėse parduotuvėse?

    Taip, prekes nemokamai atsiimti galima visose Lietuvoje esančiose Signedos fizinėse parduotuvėse. Dažniausiai prekės iš kitų parduotuvių yra pristatomos per 1–3 d. d.


Užsisakykite atsiimti prekes šiuose miestuose:

Jei renkantis kategorijos DURELĖS, JŲ DALYS prekes iškilo klausimų  visada galite užsukti į mūsų fizines parduotuves žemiau pateiktuose miestuose. Parduotuvėse galite ne tik atsiimti prekes, bet ir prieš pirkdami pasikonsultuoti su savo srities specialistais. Užsisakę jums reikiamą originalią detalę internetu, ją atsiimti galėsite jau kitą darbo dieną artimiausioje mūsų fizinėje parduotuvėje. Automobilių dalys užsakytos internetu yra pristatomos ne tik į mūsų fizines parduotuves, bet ir į įvairius miestus bei priemiesčius. Parduotuvėse gausite ne tik profesionalią pagalbą iš mūsų vadybininkų, bet ir galimybę naujas detales apžiūrėti prieš pirkdami. Automobilių dalys užsakius internetu, jos yra pristatomos ne tik į didžiuosius Lietuvos miestus, kaip Vilnius, Kaunas, Klaipėda, bet ir į mažesnius miestus, bei rajonus, kaip Anykščiai, Ariogala, Baltoji Vokė, Birštonas, Biržai, Daugai, Druskininkai, Dūkštas, Dusetos, Eišiškės, Elektrėnai, Ežerėlis, Gargždai, Garliava, Gelgaudiškis, Grigiškės, Ignalina, Jieznas, Jonava, Joniškėlis, Joniškis, Jurbarkas, Kaišiadorys, Kalvarija, Kavarskas, Kazlų Rūda, Kėdainiai, Kelmė, Kybartai, Kretinga, Kudirkos Naumiestis. Kupiškis, Kuršėnai, Lazdijai, Lentvaris, Linkuva, Marijampolė, Mažeikiai, Molėtai, Naujoji Akmenė, Nemenčinė, Neringa, Obeliai, Pabradė, Pagėgiai, Pakruojis, Palanga, Pandėlys, Panemunė, Panevėžys, Pasvalys, Plungė, Priekulė, Prienai, Radviliškis, Ramygala, Raseiniai, Rietavas, Rokiškis, Rūdiškės, Salantai,Seda, Simnas, Skaudvilė, Skuodas, Smalininkai, Subačius, Šakiai, Šalčininkai, Šeduva, Šiauliai, Šilalė, Šilutė, Širvintos, Švenčionėliai, Švenčionys, Tauragė, Telšiai, Tytuvėnai, Trakai, Troškūnai, Ukmergė, Utena, Užventis, Vabalninkas, Varėna, Varniai, Veisiejai, Venta, Viekšniai, Vievis, Vilkaviškis, Vilkija, Virbalis, Visaginas, Zarasai, Žagarė, Žiežmariai. Lietuvoje prekės pristatome į namus nemokamai, jeigu jūsų prekių suma yra didesnė nei 86 €. Jeigu suma yra mažesnė, siuntos kaina yra skaičiuojama atsižvelgiant į prekių svorį. Taip pat galite pasinaudoti ir DPD pristatymu. Užsisakius prekių pristatymą į UAB Signeda parduotuves, jas pristatysime per 1 d. d. Atsarginių autodalių pristatymas į namus truks 1–2 d. d. Jūsų siuntas į kitas Europos Sąjungos ar NVS šalis pristatysime per 3–10 d. d. Apie išsiųstas ar paruoštas atsiimti prekes Jus informuos mūsų vadybininkai trumpąja žinute. Plačiau apie pristatymo sąlygas galite pasiskaityti paspaudę ant šios nuorodos: https://www.signeda.lt/parduotuves-taisykles#delivery

Automobilių durelės. Jų priežiūra ir galimi pažeidimai


Durelės, jų dalys - tai automobilio durelės ir jas komplektuojančios detalės. Durelės automobilyje apsaugo automobilio vidų nuo išorės veiksnių, atlieka garso izoliacinę funkciją. Įvairių markių automobiliuose įrengiamos durelės gali skirtis ne tik savo išvaizda, bet ir funkcijų įvairove. Labai svarbu renkantis dureles ir jų detales ne tik atsižvelgti į automobilio komplektaciją, bet ir į transporto priemonės apdailos stilių. Šioje kategorijoje rasite automobilių durų ir joms skirtų detalių, kurių dėka džiaugsitės puikia, išbaigta savo automobilio kėbulo išvaizda.


Durelės - tai automobilio kėbulo detalė, kuri dažniausiai yra keičiama dėl pažeidimo eismo įvykio metu, arba dėl išorės veiksnių,  tokių kaip rūdys. 

Durų rankenėlės - svarbi durelių atidarymo mechanizmo dalis. Renkantis šią detalę svarbu atsižvelgti ir į techninį rankenėlių suderinamumą su durelėmis, ir į estetinį vaizdą. Skirtingos durų rankenėlės pasižymi įvairiomis funkcijomis, tokiomis kaip rankenėlių apšvietimas, “keyless entry” funkcija ir pan. 


Juostos ant durelių - tai detalė,  kuri dažniausiai yra juodos spalvos ir  nėra dažoma. Ši kėbulo dalis  montuojama ant durelių paviršiaus. 


Durelių spyna - neautomatizuoto durų rakinimo funkciją suteikianti detalė, kuria naudotis savininkas gali nepriklausomai nuo to, ar veikia nuotolinio valdymo pultelis. Norint pasirinkti jūsų automobiliui tinkančią durelių spyną svarbu atsižvelgti į jos suderinamumą su durų rankenėle ir automobilio techniniais parametrais.


Svarbu prisiminti, kad nuo tinkamos automobilio durelių priežiūros priklauso jų funkcionalumas ir ilgaamžiškumas. O tai, savo ruožtu prisideda prie bendro automobilio, o tuo pačiu ir keleivių, saugumo.  Žemiau pateikiame informaciją apie dažniausiai atsirandančius durelių pažeidimus, jų priežastis ir problemų sprendimo būdus. 


Dažniausiai pasitaikantys automobilio durelių pažeidimai ir jų dalių gedimai

Durelių strigimas. Ir senesniuose, ir naujesniuose automobiliuose tai dažnai pasitaikanti problema. Automobilio durys  atidarymo ar uždarymo metu  gali strigti  dėl įvairių priežasčių. Pavyzdžiui, - netikrinant, nevalant ir netepant specialia alyva nuolat darinėjamų durelių mechanizmų, ilgainiui juose pradeda kauptis dulkės, nešvarumai, įvairios kietos dalelės. Nešvarumų nepašalinus laiku apsunkinamas sklandus   durelių varstymas.Taip pat automobilio durelės strigti gali ir tuo atveju, jei atsiranda gedimų centrinio užrakinimo sistemoje. Problemos priežastis  slypi centrinio užrakto modulio arba nuotolinio raktelio gedimuose.

Strigti durelės gali ir esant labai staigiems temperatūriniams pokyčiams. Skamba gana keistai, tačiau tam yra logiškas paaiškinimas. Preciziškai gaminami metaliniai durelių varstymo mechanizmai stipriai plečiasi arba traukiasi orui staigiai vėstant arba šylant. Net ir kelių milimetrų dydžio svyravimai gali sukelti įvairius mechaninius (arba elektromechaninius) gedimus durelių varstymo, fiksavimo sistemose. 

Durelių rankenų pažeidimai. 
Tikriausiai nieko nestebina faktas, jog durelių rankenos yra dažnai keičiamos arba taisomos detalės. Dėl itin dažno jų naudojimo durelių rankenoms būdingas greitesnis nusidėvėjimas bei įvairūs mechaniniai detalės įtrūkimai, sulūžimai. Norint ilgą laiką džiaugtis kokybiškai veikiančiomis durelių rankenomis,  svarbu jas ne tik tvarkingai naudoti, bet ir laiku reaguoti į net ir smulkius rankenų defektus. 


Durelių sklendės strigimas. 
Paprastai durelių sklendė užstringa ir nesistumia nei pirmyn, nei atgal tada, kai atsiranda gedimas arba nešvarumų sukeltas užsikimšimas pačiame sklendės mechanizme. Jei neveikia durelių sklendė, problema gali kilti ir dėl sklendės guminės tarpinės nusidėvėjimo.

Prie rimtesnių durų sklendės problemų priskiriami sklendės ar jos tarpinės įtrūkimai. Jei juos pastebite plika akimi, tai reiškia, jog detalių veikimo efektyvumas yra gerokai sumažėjęs. Tokiu atveju patariama nelaukti ilgiau ir šias detales pasikeisti. Minėti įtrūkimai gali atsirasti ir dėl natūralaus detalių senėjimo, devėjimosi, ir dėl netinkamo jų pritvirtinimo.

Durų stiprintuvo gedimai. 
Kai kuriuose  automobilių modeliuose įrengti durelių stiprintuvai. Jie padeda lengviau atidaryti, uždaryti transporto priemonės duris. Tokiems stiprintuvams susidūrus su gedimais, dureles atidaryti ir uždaryti pasidaro sunkiau. Taip pat uždarytos durelės gali laikytis netvirtai. Todėl pastebėjus stiprintuvo gedimą rekomenduojama nedelsti. Kuo greičiau, ir kaip įmanoma saugiau, vykite į artimiausią autoservisą, ir ten atlikte būtinus remonto ar keitimo darbus.


Elektroninių durų komponentų gedimai. Daugumoje naujų automobilių įrengiamos elektromechaninės durelių rakinimo sistemos. Tokio užrakto veikla gali sutrikti dėl pačių įvairiausių priežasčių. Elementariausia iš jų – išsikrovusios automobilio pultelio baterijos. Jei pultelio veikimo atstumas staiga ženkliai sumažėjo, pultelis veikia nenuosekliai arba mirksi įspėjamoji jo lemputė, bateriją patartina kuo greičiau pakeisti.

Tačiau elektroninių komponentų gedimų gali pasitaikyti ir pačiame durelių viduje. Paprastai jie susiję su  sugedusiais elektros jungikliais, pažeidimais durelėse esančiuose laiduose, kontaktuose. Jei bėdų čia nerandama, gali būti, kad  didesnės problemos glūdi pačioje automobilio elektros tiekimo grandinėje. Atliekant elektrinių komponentų taisymo, keitimo darbus patariame kreiptis į profesionalius ir patikimus specialistus.

Garso izoliacijos problemos. 
Ne vienas vairuotojas pastebi, jog jo vairuojamame automobilyje ilgainiui sumažėja garso izoliacija. Didesnis aplinkos triukšmas gali būti girdimas iš  nors vienų arba iš visų durelių. Garso izoliacijos problemos gali kilti dėl natūralaus automobilio ir jo izoliacinių  detalių dėvėjimosi. Taip pat triukšmo izoliacija gali mažėti ir dėl  durelių pažeidimų, deformacijų. Verta atkreipti dėmesį ir į tai, jog realus triukšmo izoliacijos lygis net ir apynaujuose automobiliuose paprastai būna itin skirtingas. Jei aplinkos triukšmas trukdo saugiai vairuoti bei patogiai jaustis kelionių metu, rekomenduojama pasirūpinti geresne automobilio durelių (ir kitų dalių) triukšmo izoliacija.

Korozija. Nuo korozijos neapsaugotos pačios įvairiausios detalės. Ne išimtis ir automobilio durelės. Dažniausiai labiau rūdyti linkusi apatinė, su automobilių slenksčiais besiliečianti jų dalis. Šioje vietoje daug dažniau metalinės ir guminės durų detalės sąveikauja su iš aplinkos atsirandančia drėgme.

Akivaizdu, jog net ir geriausiai nuo korozijos prižiūrimas dureles rūdys ilgainiui vis tiek paveiks. Tačiau ką daryti, jog neigiamas poveikis būtų kuo mažesnis ir kuo vėlyvesnis? Atsakymas gana paprastas. Reguliariai valykite dureles, venkite ilgalaikio nešvarumų, užsiteršimų susidarymo. Taip pat stebėkite, ar apsauginės durelių gumos yra sandarios ir nepraleidžia drėgmės iš lauko į vidines durelių dalis. Patartina sekti ir rūdžių poveikį ir plitimą. Jei matote, jog korozija jau ženkliai paveikė įvairias kėbulo detales, verta užsiimti jų remontu ar keitimu. Taip išvengsite didesnių remonto kaštų ateityje ir vairuosite saugesnę transporto priemonę.

Automobilių durelių priežiūra

Daugybės paminėtų automobilio durų pažeidimų galima  nesunkiai išvengti. Tačiau tam reikalinga kokybiška ir reguliari durelių priežiūra. Norint palaikyti puikią durelių būklę rekomenduojame skirti dėmesį šiems dalykams:

Varstomų durelių mechanizmų valymas, priežiūra. Norint dureles nuolat atidaryti ir uždaryti lengvai ir efektyviai, svarbu skirti dėmesio varstomų mechanizmų valymui ir tepimui. Reguliariai valykite ant jų susikaupiančius nešvarumus, dulkes, purvą, riebalus. Tokiam valymui geriausia naudoti šepetėlius, švarius audinius bei distiliuotą (arba švarų paprastą) vandenį. Atlikus valymo darbus detales rekomenduojama reguliariai sutepti. Taip išvengsite varstymo mechanizmų strigimo ir panašių problemų.

Švarus ir sausas paviršius
. Venkite vandens ir purvo kaupimosi ant įvairių durelių paviršių. Besikaupiantis vanduo ir purvas gali ne tik sukelti akivaizdžius detalių gedimus, bet taip pat yra pagrindinės korozijos ir rūdžių atsiradimo priežastys. Įvairius durelių paviršius patariama sausinti ir po stipraus lietaus, ir po automobilio plovimo.

Tvarkingai elkitės su durelių mechanizmais Atidarydami ir užverdami automobilio duris nedarykite labai staigių judesių, venkite perteklinės jėgos naudojimo. Prisiminkite, jog daugelis durelių mechanizmų ir detalių gali palyginti lengvai deformuotis. 

Prižiūrėkite gumines tarpines. Gumines tarpines, esančias tarp durų ir automobilio kėbulo, taip pat reikia prižiūrėti. Reguliariai valykite ant jų susidarančius nešvarumus. Taip pat užtikrinkite šių detalių lankstumo ir sandarumo išlaikymą. Smulkesniems tarpinių įtrūkimams tinkamu sprendimu gali būti silikono skystis.

Laiku keiskite sudilusias dalis: Jei pamatėte, jog durelių detalės prarado savo efektyvumą, yra įtrūkusios arba apskritai sulūžusios, nedelsdami kreipkitės į profesionalius autoservisus, arba skirkite pakankamai laiko ir pastangų savarankiškam dalių keitimui.

Signeda internetinėje parduotuvėje galite rasti itin įvairių automobilių durelių ir jų  detalių patraukliomis kainomis. Plačios originalių ir neoriginalių gamintojų pasiūlos dėka garantuotai išsirinksite geriausiai jūsų reikmėms tinkančias prekes. O jei renkantis jums prireiks pagalbos, mūsų specialistai visada pasiruošę suteikti profesionalias konsultacijas ir pasidalinti savo žiniomis bei praktine patirtimi.