Pasirinkite
automobilį
+370 685 64 002
Pasirinkite
automobilį

Garsinis signalas

Nepasirinktas joks automobilis, norėdami matyti prekes, pasirinkite automobilį, kurio detalių ieškote.

Naujausios prekės kategorijoje: Garsinis signalas

Šioje autodalių kategorijoje galite sekti naujausių mūsų asortimento prekių naujienas. Pabrėžiame, kad šiame sąraše rodomos visų automobilių modelių prekės – nesuklyskite rinkdamiesi. Kategorijos „Garsinis signalas“ dalys Jūsų automobiliui bus parodytos tik pasirinkus Jūsų norimą modelį ir paspaudus aukščiau esantį mygtuką „Pasirinkite automobilį“.

Dažniausiai užduodami klausimai

Užsisakykite atsiimti prekes šiuose miestuose:

Jei renkantis kategorijos GARSINIS SIGNALAS prekes iškilo klausimų  visada galite užsukti į mūsų fizines parduotuves žemiau pateiktuose miestuose. Parduotuvėse galite ne tik atsiimti prekes, bet ir prieš pirkdami pasikonsultuoti su savo srities specialistais. Užsisakę jums reikiamą originalią detalę internetu, ją atsiimti galėsite jau kitą darbo dieną artimiausioje mūsų fizinėje parduotuvėje. Automobilių dalys užsakytos internetu yra pristatomos ne tik į mūsų fizines parduotuves, bet ir į įvairius miestus bei priemiesčius. Parduotuvėse gausite ne tik profesionalią pagalbą iš mūsų vadybininkų, bet ir galimybę naujas detales apžiūrėti prieš pirkdami. Automobilių dalys užsakius internetu, jos yra pristatomos ne tik į didžiuosius Lietuvos miestus, kaip Vilnius, Kaunas, Klaipėda, bet ir į mažesnius miestus, bei rajonus, kaip Anykščiai, Ariogala, Baltoji Vokė, Birštonas, Biržai, Daugai, Druskininkai, Dūkštas, Dusetos, Eišiškės, Elektrėnai, Ežerėlis, Gargždai, Garliava, Gelgaudiškis, Grigiškės, Ignalina, Jieznas, Jonava, Joniškėlis, Joniškis, Jurbarkas, Kaišiadorys, Kalvarija, Kavarskas, Kazlų Rūda, Kėdainiai, Kelmė, Kybartai, Kretinga, Kudirkos Naumiestis. Kupiškis, Kuršėnai, Lazdijai, Lentvaris, Linkuva, Marijampolė, Mažeikiai, Molėtai, Naujoji Akmenė, Nemenčinė, Neringa, Obeliai, Pabradė, Pagėgiai, Pakruojis, Palanga, Pandėlys, Panemunė, Panevėžys, Pasvalys, Plungė, Priekulė, Prienai, Radviliškis, Ramygala, Raseiniai, Rietavas, Rokiškis, Rūdiškės, Salantai,Seda, Simnas, Skaudvilė, Skuodas, Smalininkai, Subačius, Šakiai, Šalčininkai, Šeduva, Šiauliai, Šilalė, Šilutė, Širvintos, Švenčionėliai, Švenčionys, Tauragė, Telšiai, Tytuvėnai, Trakai, Troškūnai, Ukmergė, Utena, Užventis, Vabalninkas, Varėna, Varniai, Veisiejai, Venta, Viekšniai, Vievis, Vilkaviškis, Vilkija, Virbalis, Visaginas, Zarasai, Žagarė, Žiežmariai. Lietuvoje prekės pristatome į namus nemokamai, jeigu jūsų prekių suma yra didesnė nei 86 €. Jeigu suma yra mažesnė, siuntos kaina yra skaičiuojama atsižvelgiant į prekių svorį. Taip pat galite pasinaudoti ir DPD pristatymu. Užsisakius prekių pristatymą į UAB Signeda parduotuves, jas pristatysime per 1 d. d. Atsarginių autodalių pristatymas į namus truks 1–2 d. d. Jūsų siuntas į kitas Europos Sąjungos ar NVS šalis pristatysime per 3–10 d. d. Apie išsiųstas ar paruoštas atsiimti prekes Jus informuos mūsų vadybininkai trumpąja žinute. Plačiau apie pristatymo sąlygas galite pasiskaityti paspaudę ant šios nuorodos: https://www.signeda.lt/parduotuves-taisykles#delivery

Garsinis signalas

Automobilio garsinis signalas – elektrinis įtaisas, kurio skleidžiamas ryškus garsas atkreipia kitų eismo dalyvių dėmesį ir padeda išvengti eismo įvykių kelyje. Garso signalas šiais laikais yra privaloma kiekvieno automobilio sudedamoji dalis. Nors garso signalas yra būtinas įvairių transporto priemonių komponentas, įvairių šalių kelių eismo taisyklės jį apibrėžia tik kaip kraštutinę įspėjamąją priemonę. Garso signalai visuotiniu susitarimu naudojami tik tada, kai kyla avarinės situacijos, kurioms išvengti reikalingas greitas eismo dalyvių dėmesio atkreipimas ir reagavimas. 

Kaip veikia garso signalas?

Į įvairius lengvuosius automobilius integruojami garsiniai signalai yra labai panašūs pagal savo sudėtines dalis ir veikimo schemą. Garsinis signalas automobiliui paprastai yra sudarytas iš trijų pagrindinių dalių – signalo įjungimo mygtuko, įjungimo relės ir garso slėgio generatoriaus.

Kai vairuotojas spusteli ant automobilio vairo ar šalia jo esantį garsinio signalo mygtuką, tokiu būdu jis aktyvuoja eilę plika akimi nematomų garso sistemos prietaisų. Spaudžiamas signalo mygtukas aktyvuoja relę, kuri įjungia slėgio generatorių. Slėgio generatorius sukelia diafragmines vibracijas, kurių dėka ir atsiranda oro slėgio bangos, aplinkoje aiškiai girdimos įspėjamojo garso signalo pavidalu. Vos per kelias milisekundes paprasto mygtuko paspaudimas virsta garso signalu, tad dauguma vairuotojų net neįsivaizduoja, kokia sudėtinga yra jų reguliariai naudojama įspėjamoji sistema.

Garso signalo istorija

Įdomus yra faktas, jog pirmųjų garsinių automobilių signalų atsiradimas automobiliuose beveik sutapo su pačių automobilių sukūrimo data. Jau XIX a. pabaigoje (1897 m.) pasaulį išvydo pirmasis automobilis su sumontuota garsinio signalizavimo sistema.

Tiesa, pirmieji garsiniai signalai automobiliui gerokai skyrėsi nuo šiuolaikinių signalizavimo sistemų. Pirmieji automobilio signalai  buvo vien rankiniai. Prie automobilio korpuso pritvirtintą signalą sudarė metalinis vamzdis, prie kurio iš kito galo buvo pritvirtinami guminiai oro kompresoriai. Automobilio vairuotojas, kuris norėjo įspėti eismo dalyvius garso signalu, turėdavo guminį kompresorių spausti ranka. Ryškus pirmųjų garsinių signalų trūkumas buvo jų naudojimo patogumas. Kita vertus, kai automobilis išvystydavo vos ~30 km/h maksimalų greitį, garsinių signalų prireikdavo ne taip dažnai.

Verta paminėti, jog pirmųjų garso signalų veikimo principas sėkmingai išliko ir šiomis dienomis. Šiandien nešiojamas rankinis garso signalas – modernesnė jo pirmtako versija – vis dar naudojamas kaip aplinkinių įspėjimo, informavimo priemonė. Tik rankinis signalas dažniau naudojamas jau ne automobiliuose, o, pavyzdžiui, statybvietėse, masinio susibūrimo renginiuose ir kitose panašiose vietose, kuriose reikalingos aplinkos triukšmą nustelbiančios informavimo priemonės.

Rankinius garso signalus automobiliuose gana greitai pakeitė elektrinės garsinio įspėjimo sistemos. Jos pasirodė jau XX a. pradžioje. Elektrinius garso signalus sudarė paprastesnis slėgio generatorius, kuris buvo tiesiogiai prijungiamas prie automobilio akumuliatoriaus.

Garso signalo techninės charakteristikos

Įdomu tai, jog per laiką stipriau pasikeitė ne tik garsinių signalų veikimo principas, bet ir jų garso tonas bei signalo garsumas. Pirmieji garsiniai signalai buvo gana galingi, tačiau ir ypač triukšmingi. Jų garso lygį reguliuoti ir valdyti buvo itin sudėtinga. Šiuolaikinių automobilių garsinio signalizavimo sistemos yra kiek tylesnės už jų pirmtakes, tačiau pats skleidžiamas garsas yra daug tolygesnis, labiau koncentruotas, todėl ir geriau girdimas aplinkoje.

Šiuolaikiniams automobilių garso signalams taikomi gana aiškūs techniniai reikalavimai. Signalų skleidžiamo garso triukšmo lygis turi patekti į 90-110 decibelų ribas. Signalo galingumas turi siekti 50-100 vatų. Garso dažnis turi patekti į 300-500 hercų ribas; taip užtikrinamas signalo išskirtinio garso atpažįstamumas triukšmingoje aplinkoje.

Signeda internetinėje parduotuvėje galite patogiai išsirinkti bei užsisakyti įvairias jūsų automobilio modeliui pritaikytas aktyvios ir pasyvios transporto priemonės saugos dalis. Nuo garsinių automobilio signalų ir saugos diržų, iki kokybiškų bamperių, kapotų ir kitų mašinos saugumą užtikrinti padedančių detalių. Prekiaujame sertifikuotomis originalių bei alternatyvių gamintojų detalėmis. Klientams garantuojame ne tik konkurencingas prekių kainas, bet ir greitą bei saugų užsakymo pristatymą.