+370 685 64 002
Pasirinkite
automobilį
Prekių katalogas

kuro bakas

kuro bakas

Prieš ieškodami detalių, pasirinkite savo automobilio markę ir modelį. Tai susiaurins paiešką.

Jeigu kyla klausimų, ar kuro bakas tikrai tiks Jūsų pasirinktam automobiliui arba nežinote, kaip išsirinkti tinkamą detalę, rašykite vadybininkui per laukelį „Pagalba gyvai!“.

Rodyti daugiau Rodyti mažiau


Kuro bakas – saugi degiųjų skysčių talpa, individualiai pritaikoma kiekvienam automobiliui: mažesni automobiliai turi 45-65 litrų talpos baką, o didesni automobiliai (visureigiai, sunkvežimiai) – žymiai dydesnį, priklausomai nuo automobilio modelio.

Be šios detalės automobilio eksploatacija būtų neįmanoma. Kuro bake laikomi degalai, kuriems pasibaigus reikia pakartotinai pildyti – šis veiksmas visuomet turi būti atliktas itin atsargiai, nes bet kokia kibirkštis gali sukelti sprogimą.

Degalai per siurblį yra paimami iš bako – taip maitinamas automobilio variklis ir tokia yra kuro bako paskirtis. Saugumo sumetimais, kuro bako vieta yra priešais galinę ašį, „minkštesnėje“ smūgiui zonoje.

Kuro bakas gali būti:

  • Metalinis (plieninis, aliuminis). Šios talpos būna suvirintos iš lakštų. Metalinių lakštų technologija naudinga mažinant kuro išmetimą, tačiau rinkoje tokio tipo kuro bakai yra mažiau konkurencingi – tik neseniai kuro bakai vėl pradėti gaminti iš plieno ir aliuminio.
  • Plastmasinis (didelį polietileno tankį turintys bakai). Šios talpos užima mažiau vietos, yra saugesnės avarijų metu, tačiau patvarumo aspektu tikrai nelenkia metalinių.

Kuro bakas dažnai būna veikiamas kuro tekmės inercijos, vadinamos kinetinės energijos, taip pat aplinkos, tad natūralus dėvėjimasis yra neišvengiamas: kuro bakas gali įskilti, sutrūkinėti, tuomet neišvengiamai prarandamas tam tikras kiekis degalų. Visuomet saugiausia yra baką pakeisti nauju, taip išvengiant kuro nuostolio ir užtikrinant savo bei kitų saugumą.


Pasiteiraukite

Šiuo metu prekės laikinai neturime sandėlyje. Daugelį prekių galime užsakyti pagal Specialų užsakymą, todėl parašykite savo kontaktus, ir pastabas. 24 valandų bėgyje susisieksime.
Patvirtinkite, kad esate žmogus: