+370 685 64 002
Pasirinkite
automobilį
Prekių katalogas

oro srauto matuoklės, davikliai

oro srauto matuoklės, davikliai

Sąrašas su kategorijos „Oro srauto matuoklės“ dalimis prieinamas taip:

Automobilių filtre (prie paieškos) pasirinkus automobilio markę ir modelį (paspauskite išsaugoti).

Katalogas yra suskirstytas į pagrindines kategorijas, pateikiamas kairiąjame meniu.

Pasirinkite kategoriją ORO SRAUTO MATUOKLĖS.

Jums atsidarys visų oro srauto matuoklių sąrašas, kurios gali būti tinkamos Jūsų pasirinktam automobiliui. ATKREIPIAME DĖMESĮ, kad sąrašas yra bendras, t.y. pateikiamos oro srauto matuoklės, tinkančios visoms to automobilio modelio variklio modifikacijoms. Todėl, kad oro srauto matuoklės pasirinkimas būtų tinkamas, Jūs turite žinoti, koks Jūsų variklio darbinis tūris, galia (kilovatais), tikslūs pagaminimo metai.

Kad oro srauto matuoklės būtų pasirinktos teisingai:

 • Įsitikinkite, kad pasirinkote tinkamą dalį pagal gamintojo OE kodą, pasirinkę automobilio markę ir modelį ir į paiešką įveskite ieškomos dalies gamintojo kodą (OE KODAS);
 • PASITIKRINKITE savo variklio darbinį tūrį (pvz 2.5 DTI) ir galią (pvz. 110 kw). Prekių pastabose (įėjus į prekės kortelę) pasitikrinkite, ar oro srauto matuoklė yra tinkama Jūsų varikliui. Jei bent vienas aprašymas neatitinka, baigdami pirkimą, praneškite vadybininkui, kad nesate įsitikinę, jog išsirinkote teisingą prekę ir pastabose nurodykite gamintojo kodą, arba VIN numerį bei tikslius savo automobilio duomenis.

Jei neradote Jums reikalingos dalies mūsų e. parduotuvėje - susisiekite su mūsų vadybininku, kuris padės rasti. Oro srauto matuoklės gali būti užsakytos pagal specialų užsakymą.

Rodyti daugiau Rodyti mažiau


Oro srauto matuoklės yra davikliai. Šie davikliai matuoja oro kiekį, masę, kuri vėliau pereina į vidaus degimo variklį. Automobilio kompiuteris, gavęs šio daviklio signalą, apskaičiuoja ir įpurškia reikiamą kiekį kuro.  Tiesa, dyzeliu varomuose automobiliuose šis daviklis dar matuoja išmetamąsias dujas.

Oro srauto matuoklės būna prie pat filtro. Tai leidžia išfiltruotam orui patekti tiesiai į daviklį, o tik po to į įsiurbimo kolektorių.

Dabartinės oro srauto matuoklės yra elektroninės. Senesnių metų automobiliuose vis dar galima rasti mechaninių daviklių. Iš tikrųjų veikimo principas yra lygiai toks pat, skiriasi tik elektroninių daviklių sensorius. Naujosios oro srauto matuoklės turi tokį sensoriaus sudėtinį elementą – ploną metalinę juostelę. Dažnai ji įkaitinama apie 120-180 C laipsnių. Ši juostelė turi būti atvėsinama, tad oro srautas, einantis pro ją, turi dažnai cirkuliuoti.

Pravartu būtų žinoti priežastis, dėl kurių oro srauto matuoklės genda:

 1. Didelis vandens kiekis. Važiuojant per liūtį vanduo gali patekti į vidų ir sugadinti oro daviklį.
 2. Jei automobilyje yra įmontuota dujinė įranga, gali įvykti sprogimas įsiurbimo sistemoje, kuris pasiekia ir sugadina daviklį.
 3. Netinkamas oro filtras (užterštas, nesandarus).
 4. Nekokybiški jungimai, nesandarumas.
 5. Sensoriaus užteršimas. Pavyzdžiui, tepalų purslais.
 6. Jei tikrinate, atjungiate matuoklės laidus esant užvestam automobiliui.
 7. Savarankiškas matuoklės valymas skysčiais arba mėginimas prapūsti. Taip pat jei bandote užvesti variklį su eteriniu skysčiu.

Požymiai, rodantys šio daviklio gedimą:

 1. Sumažėjęs variklio galingumas.
 2. Pradedant važiuoti automobilis trūkčioja.
 3. Nedidėja (arba lėtai didėja) apsukos spaudžiant akseleratoriaus pedalą.
 4. Didelės kuro sąnaudos.
 5. Didesnis išmetamų dujų kiekis.
 6. Retais atvejais automobilis neužsiveda.

Oro srauto matuoklės turi būti keičiamos kas 3-5 metus, t.y. nuvažiavus apie 150.000 kilometrų. Tai atrodytų maža dalelė, tačiau labai svarbi bendram ir kokybiškam automobilio eksploatavimui.

UAB „Signeda“ pateikia įvairių gamintojų  oro srauto matuokles. Visa produkcija atitinka Europoje keliamus standartus ir yra sertifikuota pagal visus reikiamus sertifikatus. Oro srauto matuoklės yra viena iš svarbesnių mūsų asortimento dalių. Siekiame turėti šios kategorijos prekių populiariausiems, dažniausiai perkamiems automobiliams Lietuvoje. Kartu su mūsų išsamiomis konsultacijomis galėsite pasirinkti oro srauto matuokles tiek Europos, tiek Azijos, tiek Amerikos gamintojų lengviesiems automobiliams.

Pasiteiraukite

Šiuo metu prekės laikinai neturime sandėlyje. Daugelį prekių galime užsakyti pagal Specialų užsakymą, todėl parašykite savo kontaktus, ir pastabas. 24 valandų bėgyje susisieksime.
Patvirtinkite, kad esate žmogus: