Pasirinkite
automobilį
+370 685 64 002
Pasirinkite
automobilį

Variklio alyva

Prekių: 0

0w-20 tepalai

TPVA0W20V1

Kokybė: PJ

VENOL, SP (RC), 0W20, 1L, GF-6A

0w-20 tepalai

TPVA0W20V5

Kokybė: PJ

VENOL, SP (RC), 0W20, 5L, GF-6A

5w-30 tepalai

TPVA003A

Kokybė: PJ

ENTECH, SN, CF, 5W-30, 5L, 5W30, A3, B4

5w-30 tepalai

TPVA003B

Kokybė: PJ

ENTECH, SN, CF, 5W-30, 1L, 5W30, A3, B4

Naujausios prekės kategorijoje: Variklio alyva

Šioje autodalių kategorijoje galite sekti naujausių mūsų asortimento prekių naujienas. Pabrėžiame, kad šiame sąraše rodomos visų automobilių modelių prekės – nesuklyskite rinkdamiesi. Kategorijos „Variklio alyva“ dalys Jūsų automobiliui bus parodytos tik pasirinkus Jūsų norimą modelį ir paspaudus aukščiau esantį mygtuką „Pasirinkite automobilį“.

Dažniausiai užduodami klausimai

Užsisakykite atsiimti prekes šiuose miestuose:

Jei renkantis kategorijos VARIKLIO ALYVA prekes iškilo klausimų  visada galite užsukti į mūsų fizines parduotuves žemiau pateiktuose miestuose. Parduotuvėse galite ne tik atsiimti prekes, bet ir prieš pirkdami pasikonsultuoti su savo srities specialistais. Užsisakę jums reikiamą originalią detalę internetu, ją atsiimti galėsite jau kitą darbo dieną artimiausioje mūsų fizinėje parduotuvėje. Automobilių dalys užsakytos internetu yra pristatomos ne tik į mūsų fizines parduotuves, bet ir į įvairius miestus bei priemiesčius. Parduotuvėse gausite ne tik profesionalią pagalbą iš mūsų vadybininkų, bet ir galimybę naujas detales apžiūrėti prieš pirkdami. Automobilių dalys užsakius internetu, jos yra pristatomos ne tik į didžiuosius Lietuvos miestus, kaip Vilnius, Kaunas, Klaipėda, bet ir į mažesnius miestus, bei rajonus, kaip Anykščiai, Ariogala, Baltoji Vokė, Birštonas, Biržai, Daugai, Druskininkai, Dūkštas, Dusetos, Eišiškės, Elektrėnai, Ežerėlis, Gargždai, Garliava, Gelgaudiškis, Grigiškės, Ignalina, Jieznas, Jonava, Joniškėlis, Joniškis, Jurbarkas, Kaišiadorys, Kalvarija, Kavarskas, Kazlų Rūda, Kėdainiai, Kelmė, Kybartai, Kretinga, Kudirkos Naumiestis. Kupiškis, Kuršėnai, Lazdijai, Lentvaris, Linkuva, Marijampolė, Mažeikiai, Molėtai, Naujoji Akmenė, Nemenčinė, Neringa, Obeliai, Pabradė, Pagėgiai, Pakruojis, Palanga, Pandėlys, Panemunė, Panevėžys, Pasvalys, Plungė, Priekulė, Prienai, Radviliškis, Ramygala, Raseiniai, Rietavas, Rokiškis, Rūdiškės, Salantai,Seda, Simnas, Skaudvilė, Skuodas, Smalininkai, Subačius, Šakiai, Šalčininkai, Šeduva, Šiauliai, Šilalė, Šilutė, Širvintos, Švenčionėliai, Švenčionys, Tauragė, Telšiai, Tytuvėnai, Trakai, Troškūnai, Ukmergė, Utena, Užventis, Vabalninkas, Varėna, Varniai, Veisiejai, Venta, Viekšniai, Vievis, Vilkaviškis, Vilkija, Virbalis, Visaginas, Zarasai, Žagarė, Žiežmariai. Lietuvoje prekės pristatome į namus nemokamai, jeigu jūsų prekių suma yra didesnė nei 86 €. Jeigu suma yra mažesnė, siuntos kaina yra skaičiuojama atsižvelgiant į prekių svorį. Taip pat galite pasinaudoti ir DPD pristatymu. Užsisakius prekių pristatymą į UAB Signeda parduotuves, jas pristatysime per 1 d. d. Atsarginių autodalių pristatymas į namus truks 1–2 d. d. Jūsų siuntas į kitas Europos Sąjungos ar NVS šalis pristatysime per 3–10 d. d. Apie išsiųstas ar paruoštas atsiimti prekes Jus informuos mūsų vadybininkai trumpąja žinute. Plačiau apie pristatymo sąlygas galite pasiskaityti paspaudę ant šios nuorodos: https://www.signeda.lt/parduotuves-taisykles#delivery

Variklio alyva – svarbus sėkmingai veikiančio variklio komponentas

Automobilio alyva yra itin svarbus tepimo skystis visai transporto priemonės variklio sistemai. Variklinė alyva užtikrina reguliarų įvairių variklio mechanizmų sutepimą. Taip išvengiama pernelyg stiprios metalinių dalių trinties, jų perkaitimo ir greito susidėvėjimo.

Įdomu yra tai, jog šiuolaikiniai tepalai labai skiriasi nuo pirmųjų transporto priemonių naudotos alyvos. Pirmieji automobiliai, pasirodę XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje vietoje tepalų naudojo paprastą augalinį aliejų. Tačiau šis tepimo skystis nebuvo pakankamai efektyvus ir dažnai trukdė dirbančio variklio šilumos pašalinimo procesui. Bet ir pirmieji varikliai buvo daug mažiau patikimi, dirbo netolygiai ir per greitai sunaudodavo tepalus. Todėl buvo pradėta ieškoti efektyvesnių variklio tepimo skysčių variantų.

Pirmosios sintetinės alyvos atsirado XX a. antroje pusėje. Jų sudėtys buvo  kuriamos ir tobulinamos ilgą laiką. Todėl sintetinė alyva garantavo daug kokybiškesnį detalių tepimą bei geresnę variklio šilumos absorbciją, todėl variklių gyvavimo ciklas tapo ilgesnis, o darbas - efektyvesnis.

Pagrindiniai variklių tepalo tipai

Dažnai iš tepalus šiandien įsigyti norinčių klientų išgirstame klausimą „kokia variklio alyva geriausia?“ Variklinę alyvą norintiems įsigyti automobilių savininkams pravartu žinoti, jog egzistuoja 3 pagrindiniai alyvos tipai: mineralinė (natūrali), sintetinė ir pusiau sintetinė alyva. Žemiau pateikiame glaustą kiekvienos tepalų rūšies aprašymą ir pagrindinius kiekvienos alyvos rūšies privalumus ir trūkumus.

Mineralinė (natūrali) alyva. Ši variklių alyva gaminama tik iš natūralių žaliavų. Dažnai mineraliniai tepalai yra tinkami įvairiems standartiniams automobilių varikliams. Mineralinės alyvos yra pačios pigiausios ir gali būti puikiai naudojamos senesnių automobilių modeliuose, taip pat mažiau „reikliuose“ varikliuose. Tačiau pravartu žinoti, jog mineraliniai tepalai linkę tirštėti ir pasižymi mažesniu efektyvumu tada, kai automobilio variklis su šiais tepalais eksploatuojamas esant aukštoms temperatūroms. Taip pat mineralinėse alyvose naudojimo metu greičiau susidaro didesnis tepalų nuosėdų kiekis. 

Sintetinė alyva. Sintetiniai tepalai išgaunami specifinių cheminės sintezės procesų dėka. Taip pagaminta alyva yra itin švari. Sintetinė alyva puikiai veikia esant aukštesnėms temperatūroms, yra atsparesnė nuosėdų susidarymui. 

Dėl minėtų teigiamų savybių tokio tipo tepalai dažnai naudojami naujuose automobiliuose su galingesniais varikliais. Tačiau sintetiniai tepalai, palyginti su kitais alyvos tipais, yra gana brangūs. Taip pat jie tinkami ne visų automobilių varikliams. Problemų neretai kyla, kai senesniuose automobiliuose, prieš tai naudojus mineralinius ar pusiau sintetinius tepalus, pasirenkama nauja, 100 proc. sintetinė alyva. 

Pusiau sintetinė alyva. Pusiau sintetiniai tepalai sudaryti iš mineralinių ir sintetinių alyvų mišinio. Jie pasižymi geresnėmis veikimo savybėmis, nei mineralinė alyva, bet tuo pačiu yra ir pigesni už visiškai sintetinius tepalus. Tad natūralu, jog toks pasirinkimas yra itin populiarus ir gali būti naudojamas daugumoje įprastų transporto priemonių.

Tiesa, nors pusiau sintetinė alyva pasižymi puikiu suderinamumu su įvairiais varikliais bei yra perėmusi įvairias gerąsias kitų alyvų tipų savybes, trūkumų ji taip pat turi. Palyginus su sintetinėmis alyvomis, pusiau sintetiniai tepalai pasižymi greitesniu alyvos „senėjimo“ procesu bei nėra tokie efektyvūs, atsparūs nuosėdų susidarymui.

Kokią variklio alyvą pasirinkti?

Dažniausiai pirmąkart tepalus perkantys ar naujai mašinai kokybišką alyvą norintys pasirinkti klientai nežino, į kokius kriterijus svarbu atkreipti dėmesį. Pirmiausiai patariame atkreipti dėmesį į jūsų variklio tipą. Benzininiams ir dyzeliniams varikliams skirti tepalai pasižymi skirtingomis savybėmis. Tepalų suderinamumo su variklio tipu informacija paprastai pateikiama ant prekės pakuotės arba išsamaus jos aprašymo skiltyje.

Taip pat renkantis alyvą patariame atkreipti dėmesį į tai, koks yra jūsų automobilio variklio galingumas. Didesnio tūrio varikliams paprastai reikia klampesnės alyvos. Patariame pažiūrėti, kokios automobilio gamintojo rekomendacijos jūsų automobilio modelio alyvos keitimo procesui. Dar pagalvokite, kokiomis klimato sąlygomis bus eksploatuojamas automobilis. Taip galėsite pasirinkti alyvą, kuri puikiai veiks ir esant aukštesnėms temperatūroms, ir vyraujant šaltiems orams.

Rinkdamiesi variklinę alyvą pirkėjai susiduria su unikaliais skaičių ir „w“ raidės trumpiniais, rodančiais alyvos takumą ir jos atsparumą įvairioms temperatūroms. Pirmasis skaičius prieš w raidę nurodo lyginamąjį alyvos takumą, kol variklis dar neįkaitęs. Skaičius po w – tepalo takumą esant įkaitusiam varikliui. Abiem atvejais kuo skaičius mažesnis, tuo takumas geresnis.

Paprastai temperatūrinės alyvos eksploatavimo rekomendacijos nurodomos prekės aprašyme. Jei nesate tikri, ar tepalas jums tinka, kreipkitės į pardavimo vietoje dirbančius arba nuotoliniu būdu padėti pasiruošusius konsultantus.

Variklio alyvos keitimas

Automobilio alyvos keitimo dažnumas labai priklauso nuo techninės variklio būklės, pasirinktos alyvos rūšies ir tepalo kokybės, vairavimo būdo, kelionių atstumo ir dažnumo. Tad nors apytikslės tepalų keitimo gairės siekia 15000-20000 km., kiekviena situacija yra unikali. Realus alyvos keitimo intervalas gali gerokai skirtis nuo vidutinio.

Prieš keisdami alyvą atkreipkite dėmesį į anksčiau išvardintus kriterijus bei gamintojo rekomendacijas jūsų vairuojamam automobiliui. Reguliariai tikrinkite automobilį profesionaliuose autoservisuose. Taip geriau žinosite realią savo transporto priemonės būklę ir galėsite laiku keisti automobilio alyvą.

Taip pat naudinga prisiminti, jog keičiant variklio alyvą dažniausiai pakeičiamas ir tepalų filtras. Taip prailginsite naujo tepalo tarnavimo laiką, užtikrinsite efektyvesnį nuosėdų, smulkiųjų dalelių filtravimo procesą bei išvengsite su prastu tepalų filtravimu susijusių detalių gedimų. 

Ar galima maišyti variklio alyvą?

Variklio alyvos maišyti nerekomenduojame. Taip galite sukelti labai didelių problemų efektyviam variklio veikimui ir jo ilgaamžiškumui. Skirtingi alyvos tipai pasižymi savita sudėtimi, skirtingu klampumu ir nevienodomis cheminėmis savybėmis. Todėl tepalų savarankiškas maišymas gali mažų mažiausiai sumažinti alyvos efektyvumą ar (neretai) paskatinti įvairių gedimų atsiradimą.

Variklio alyvos kiekis pagal automobilį

Techninėje automobilio dokumentacijoje paprastai nurodoma, kiek alyvos turi būti pilama į variklį sklandžiam jo tepimo užtikrinimui. Paprastai šis kiekis nurodomas litrais (l) arba kubiniais centimetrais (cm3). Automobilio techninėje dokumentacijoje taip pat nurodomas rekomenduojamas alyvos tipas, tepalo klampumas ir kokybė, reikalinga sklandžiam variklio veikimui.

Variklio alyvos papildymas atliekamas tada, kai šio skysčio lygis sistemoje yra nusekęs, o visiškas tepalo pakeitimas dar nereikalingas. Alyvos lygis tikrinamas naudojant specialų, jūsų automobilio tepalų pildymo skyriuje įrengtą matuoklį. Viršutinė žyma, įtaisyta ant matuoklio, žymi maksimalų galimą tepalo lygį (MAX), apatinė – minimalią reikalingą tepalo ribą (MIN). Naujesniuose automobiliuose tepalų lygį ir jo pokyčius fiksuoja modernūs davikliai. Informacija apie reikalingą alyvos papildymą automatiškai pasirodo prietaisų skydelyje.

Rankiniu būdu patariame tepalo lygį sistemoje tikrinti bent kartą per mėnesį (arba kas ~1500 nuvažiuotų km.). Jei norite užtikrinti efektyvų variklio ir tepimo sistemos darbą bei sklandų automobilio veikimą nelaukite, kol alyvos lygis nusileis žemiau minimalios ribos ir ją papildykite anksčiau.

Signeda internetinėje parduotuvėje galite patogiai surasti ir įsigyti jūsų automobiliui pritaikytų sintetinių ar pusiau sintetinių tepalų. Prekiaujame ne tik standartinėmis (1,2,5 l) talpos variklių alyvos pakuotėmis, bet galime pasiūlyti ir didesnių (60-200 l talpos) variklinių tepalų statinių. Bendradarbiaujame su daugybe (daugiau nei 50) Europos ir Azijos autodalių ir autoprekių gamintojų. Todėl savo klientams galime garantuoti variklio alyvos asortimento įvairovę bei itin konkurencingas prekių kainas. Mūsų internetinėje parduotuvėje rasite tokių žinomų autochemijos gamintojų, kaip „Entech“ ar „Mopar“ variklio alyvos produktų, pritaikytų įvairioms automobilių markėms ir modeliams.