Pasirinkite
automobilį
+370 685 64 002
Pasirinkite
automobilį

Generatorius

Nepasirinktas joks automobilis, norėdami matyti prekes, pasirinkite automobilį, kurio detalių ieškote.

Naujausios prekės kategorijoje: Generatorius

Šioje autodalių kategorijoje galite sekti naujausių mūsų asortimento prekių naujienas. Pabrėžiame, kad šiame sąraše rodomos visų automobilių modelių prekės – nesuklyskite rinkdamiesi. Kategorijos „Generatorius“ dalys Jūsų automobiliui bus parodytos tik pasirinkus Jūsų norimą modelį ir paspaudus aukščiau esantį mygtuką „Pasirinkite automobilį“.

Dažniausiai užduodami klausimai
  • Ar galima prekes atsiimti fizinėse parduotuvėse?

    Taip, prekes nemokamai atsiimti galima visose Lietuvoje esančiose Signedos fizinėse parduotuvėse. Dažniausiai prekės iš kitų parduotuvių yra pristatomos per 1–3 d. d.


Užsisakykite atsiimti prekes šiuose miestuose:

Jei renkantis kategorijos GENERATORIUS prekes iškilo klausimų  visada galite užsukti į mūsų fizines parduotuves žemiau pateiktuose miestuose. Parduotuvėse galite ne tik atsiimti prekes, bet ir prieš pirkdami pasikonsultuoti su savo srities specialistais. Užsisakę jums reikiamą originalią detalę internetu, ją atsiimti galėsite jau kitą darbo dieną artimiausioje mūsų fizinėje parduotuvėje. Automobilių dalys užsakytos internetu yra pristatomos ne tik į mūsų fizines parduotuves, bet ir į įvairius miestus bei priemiesčius. Parduotuvėse gausite ne tik profesionalią pagalbą iš mūsų vadybininkų, bet ir galimybę naujas detales apžiūrėti prieš pirkdami. Automobilių dalys užsakius internetu, jos yra pristatomos ne tik į didžiuosius Lietuvos miestus, kaip Vilnius, Kaunas, Klaipėda, bet ir į mažesnius miestus, bei rajonus, kaip Anykščiai, Ariogala, Baltoji Vokė, Birštonas, Biržai, Daugai, Druskininkai, Dūkštas, Dusetos, Eišiškės, Elektrėnai, Ežerėlis, Gargždai, Garliava, Gelgaudiškis, Grigiškės, Ignalina, Jieznas, Jonava, Joniškėlis, Joniškis, Jurbarkas, Kaišiadorys, Kalvarija, Kavarskas, Kazlų Rūda, Kėdainiai, Kelmė, Kybartai, Kretinga, Kudirkos Naumiestis. Kupiškis, Kuršėnai, Lazdijai, Lentvaris, Linkuva, Marijampolė, Mažeikiai, Molėtai, Naujoji Akmenė, Nemenčinė, Neringa, Obeliai, Pabradė, Pagėgiai, Pakruojis, Palanga, Pandėlys, Panemunė, Panevėžys, Pasvalys, Plungė, Priekulė, Prienai, Radviliškis, Ramygala, Raseiniai, Rietavas, Rokiškis, Rūdiškės, Salantai,Seda, Simnas, Skaudvilė, Skuodas, Smalininkai, Subačius, Šakiai, Šalčininkai, Šeduva, Šiauliai, Šilalė, Šilutė, Širvintos, Švenčionėliai, Švenčionys, Tauragė, Telšiai, Tytuvėnai, Trakai, Troškūnai, Ukmergė, Utena, Užventis, Vabalninkas, Varėna, Varniai, Veisiejai, Venta, Viekšniai, Vievis, Vilkaviškis, Vilkija, Virbalis, Visaginas, Zarasai, Žagarė, Žiežmariai. Lietuvoje prekės pristatome į namus nemokamai, jeigu jūsų prekių suma yra didesnė nei 86 €. Jeigu suma yra mažesnė, siuntos kaina yra skaičiuojama atsižvelgiant į prekių svorį. Taip pat galite pasinaudoti ir DPD pristatymu. Užsisakius prekių pristatymą į UAB Signeda parduotuves, jas pristatysime per 1 d. d. Atsarginių autodalių pristatymas į namus truks 1–2 d. d. Jūsų siuntas į kitas Europos Sąjungos ar NVS šalis pristatysime per 3–10 d. d. Apie išsiųstas ar paruoštas atsiimti prekes Jus informuos mūsų vadybininkai trumpąja žinute. Plačiau apie pristatymo sąlygas galite pasiskaityti paspaudę ant šios nuorodos: https://www.signeda.lt/parduotuves-taisykles#delivery

Automobilio generatorius

Automobilio generatorius yra įtaisas, kuris alkūninio veleno sukimosi mechaninę galią paverčia elektros srove. Jo gaminama energija naudojama akumuliatoriui įkrauti ir įvairiems elektros prietaisams maitinti, variklio veikimo metu. Kai kuriuose automobiliuose generatorius taip pat naudojamas varikliui užvesti.

Automobilio generatoriaus tipai:

  • Su angliniais šepetėliais. Tai labiausiai paplitę generatoriai. Tokiuose prietaisuose žadintuvo apvija sumontuota ant rotoriaus veleno. Sužadinimo srovė į rotorių teka per anglinius šepetėlius.
  • Bešepetėliniai. Jie yra mažiau paplitę. Yra patikimi ir ilgaamžiai. Šių generatorių žadinimo apvija sumontuota tiesiai ant statoriaus. Elektromotorinė jėga susidaro dėl oro tarpo tarp rotoriaus ir statoriaus magnetinio laidumo pokyčių. Šie prietaisai skiriasi dydžiu, kai kurių jų elementų santykine padėtimi, galia ir našumu.
  • Be įprastinių generatorių, yra ir kombinuotų starterio variklio ir generatoriaus agregatų. Paprastai jie montuojami hibridinėse transporto priemonėse arba automobiliuose, kuriuose įrengta „Start-Stop“ sistema.

Eksploatavimo patarimai:

  • Atlikę bet kokius remonto darbus ar patikrinę įrenginį, visada įsitikinkite, kad laidai prijungti tinkamai. Pakeitus jungimo poliškumą, gali sugesti lygintuvo diodai ir įtampos reguliatorius. Nepamirškite, kad, atjungus generatorių nuo akumuliatoriaus veikiant varikliui, galite sugesti automobilio elektros sistema. Niekada nebandykite tikrinti, ar įrenginys veikia, kibirkšties pagalba, prijungdami įrenginio teigiamąjį gnybtą prie automobilio kėbulo. Neužveskite kito automobilio, jei jūsų automobilio variklis veikia.
  • Laikykite variklio skyrių švarų. Nešvarumai pavojingi tiek įrenginio korpusui, nes gali sukelti jo koroziją, tiek elektriniams kontaktams, nes gali oksiduotis. Nepamirškite apsaugoti generatoriaus nuo purslų plaudami variklį, pavyzdžiui, uždengdami jį plastikiniu maišeliu.
  • Reguliariai tikrinkite pavaros mechanizmą. Dėl per daug įtempto diržo arba netinkamai sumontuotų ritinėlių gali sugesti skriemulio guolis. Atminkite, kad skriemulys taip pat yra eksploatacinė medžiaga. Automobilio gamintojai generatoriaus tarnavimo laiką nurodo naudotojo vadove. Jam pasibaigus, pakeiskite skriemulį.
  • Venkite važiuoti per gilias balas. Jei nėra kitos išeities, stenkitės atsargiai pervažiuoti jas nedideliu greičiu. Dėl temperatūros svyravimų įrenginys gali sugesti.

Veikimo sutrikimų požymiai:

Diodų tiltelio gedimai, įtampos reguliatoriaus veikimo sutrikimai, suplyšęs arba atsilaisvinęs pavaros diržas beveik visada lemia nepakankamą akumuliatoriaus įkrovimą. Todėl jei važiuojant nuolat mirksi akumuliatoriaus įspėjamoji lemputė, paprastai reikia patikrinti kintamosios srovės generatorių. Jei dirbant varikliui priekiniai žibintai gęsta, o garsinis signalas skamba tarškėdamas, tai taip pat gali reikšti įrenginio veikimo sutrikimus. Jei susidėvėjęs guolis, po variklio dangčiu galite girdėti specifinį dūzgimą. Švilpiantis garsas paprastai rodo, kad diržas suplyšęs arba ant jo yra tepalo.

Sutrikimų priežastys:

Dėl vandens arba alyvos ir purvo mišinio, patekusio ant diodų tiltelio plokštės, taip pat dėl jungčių poliškumo pasikeitimo tiltelis gali perdegti. Sukeistas poliškumas pavojingas ir kitoms generatoriaus dalims, įskaitant įtampos reguliatorių, kuris taip pat gali sugesti po trumpojo jungimo automobilio elektros tinkle. Netinkamai sumontuoti laisvosios eigos skriemuliai ir įtempikliai, taip pat diržas gali lemti skriemulio gedimą. Šepečiai sugenda dėl įprasto susidėvėjimo.