Pasirinkite
automobilį
+370 685 64 002
Pasirinkite
automobilį

Išmetimo sistema

Nepasirinktas joks automobilis, norėdami matyti prekes, pasirinkite automobilį, kurio detalių ieškote.

Naujausios prekės kategorijoje: Išmetimo sistema

Šioje autodalių kategorijoje galite sekti naujausių mūsų asortimento prekių naujienas. Pabrėžiame, kad šiame sąraše rodomos visų automobilių modelių prekės – nesuklyskite rinkdamiesi. Kategorijos „Išmetimo sistema“ dalys Jūsų automobiliui bus parodytos tik pasirinkus Jūsų norimą modelį ir paspaudus aukščiau esantį mygtuką „Pasirinkite automobilį“.

Dažniausiai užduodami klausimai
 • Ar galima prekes atsiimti fizinėse parduotuvėse?

  Taip, prekes nemokamai atsiimti galima visose Lietuvoje esančiose Signedos fizinėse parduotuvėse. Dažniausiai prekės iš kitų parduotuvių yra pristatomos per 1–3 d. d.


Užsisakykite atsiimti prekes šiuose miestuose:

Jei renkantis kategorijos IŠMETIMO SISTEMA prekes iškilo klausimų  visada galite užsukti į mūsų fizines parduotuves žemiau pateiktuose miestuose. Parduotuvėse galite ne tik atsiimti prekes, bet ir prieš pirkdami pasikonsultuoti su savo srities specialistais. Užsisakę jums reikiamą originalią detalę internetu, ją atsiimti galėsite jau kitą darbo dieną artimiausioje mūsų fizinėje parduotuvėje. Automobilių dalys užsakytos internetu yra pristatomos ne tik į mūsų fizines parduotuves, bet ir į įvairius miestus bei priemiesčius. Parduotuvėse gausite ne tik profesionalią pagalbą iš mūsų vadybininkų, bet ir galimybę naujas detales apžiūrėti prieš pirkdami. Automobilių dalys užsakius internetu, jos yra pristatomos ne tik į didžiuosius Lietuvos miestus, kaip Vilnius, Kaunas, Klaipėda, bet ir į mažesnius miestus, bei rajonus, kaip Anykščiai, Ariogala, Baltoji Vokė, Birštonas, Biržai, Daugai, Druskininkai, Dūkštas, Dusetos, Eišiškės, Elektrėnai, Ežerėlis, Gargždai, Garliava, Gelgaudiškis, Grigiškės, Ignalina, Jieznas, Jonava, Joniškėlis, Joniškis, Jurbarkas, Kaišiadorys, Kalvarija, Kavarskas, Kazlų Rūda, Kėdainiai, Kelmė, Kybartai, Kretinga, Kudirkos Naumiestis. Kupiškis, Kuršėnai, Lazdijai, Lentvaris, Linkuva, Marijampolė, Mažeikiai, Molėtai, Naujoji Akmenė, Nemenčinė, Neringa, Obeliai, Pabradė, Pagėgiai, Pakruojis, Palanga, Pandėlys, Panemunė, Panevėžys, Pasvalys, Plungė, Priekulė, Prienai, Radviliškis, Ramygala, Raseiniai, Rietavas, Rokiškis, Rūdiškės, Salantai,Seda, Simnas, Skaudvilė, Skuodas, Smalininkai, Subačius, Šakiai, Šalčininkai, Šeduva, Šiauliai, Šilalė, Šilutė, Širvintos, Švenčionėliai, Švenčionys, Tauragė, Telšiai, Tytuvėnai, Trakai, Troškūnai, Ukmergė, Utena, Užventis, Vabalninkas, Varėna, Varniai, Veisiejai, Venta, Viekšniai, Vievis, Vilkaviškis, Vilkija, Virbalis, Visaginas, Zarasai, Žagarė, Žiežmariai. Lietuvoje prekės pristatome į namus nemokamai, jeigu jūsų prekių suma yra didesnė nei 86 €. Jeigu suma yra mažesnė, siuntos kaina yra skaičiuojama atsižvelgiant į prekių svorį. Taip pat galite pasinaudoti ir DPD pristatymu. Užsisakius prekių pristatymą į UAB Signeda parduotuves, jas pristatysime per 1 d. d. Atsarginių autodalių pristatymas į namus truks 1–2 d. d. Jūsų siuntas į kitas Europos Sąjungos ar NVS šalis pristatysime per 3–10 d. d. Apie išsiųstas ar paruoštas atsiimti prekes Jus informuos mūsų vadybininkai trumpąja žinute. Plačiau apie pristatymo sąlygas galite pasiskaityti paspaudę ant šios nuorodos: https://www.signeda.lt/parduotuves-taisykles#delivery

Išmetimo sistema

Išmetimo sistema ne tik pašalina degimo produktus iš variklio, bet ir juos išvalo. Ši sistema slopina triukšmą, kai išeina išmetamosios dujos. Ji taip pat skirta išmetamųjų teršalų toksiškumui mažinti.

Išmetimo sistemos konstrukcija:

Šiuolaikinių automobilių išmetimo sistemą paprastai sudaro šie komponentai:

 • Išmetimo kolektorius. Jis tvirtinamas prie variklio. Pirminių išmetimo kolektoriaus vamzdžių skaičius sutampa su variklio cilindrų skaičiumi. Šis komponentas surenka išmetamąsias dujas į išleidžiamąjį vamzdį. Jis užtikrina variklio degimo kamerų išvalymą. Šių mazgų jungtis sandarinama tarpine.
 • Išmetimo vamzdis. Jis jungia išmetimo kolektorių su katalizatoriumi arba rezonatoriumi. Jis naudojamas tolesniam išmetamųjų dujų transportavimui. Jo konstrukciją dažnai sudaro lankstus vamzdis, specialus elastingas kompensatorius, kuris subalansuoja temperatūros svyravimus ir variklio keliamus virpesius.
 • Katalizinis konverteris. Išmetamosiose dujose esančios kenksmingos medžiagos reaguoja su katalizatoriaus elementų danga ir virsta nekenksmingais junginiais. Katalizatoriai padeda gerokai sumažinti išmetamųjų dujų toksiškumą.
 • Kietųjų dalelių filtras. Jis skirtas išmetamosioms dujoms valyti, tačiau tik dyzeliniuose varikliuose.
 • Rezonatorius arba išankstinis duslintuvas. Jis naudojamas siekiant sumažinti triukšmo lygį ir subalansuoti išmetamųjų dujų srauto pulsaciją.
 • Pagrindinis arba galinis duslintuvas. Jis užtikrina galutinį triukšmo slopinimą.
 • Jungtys, sandarikliai ir tarpikliai. Visos išmetimo sistemos sudedamosios dalys tarpusavyje sujungtos vamzdynu. Jų jungtys gali būti sandarinamos tarpinėmis.

Gedimo požymiai:

Perdegusius duslintuvus, dėl korozijos susidėvėjusius sandariklius ir kitus gedimus dažnai lydi garsūs veikiančio variklio garsai. Stovėdami lauke galite pastebėti, kad iš po variklio dangčio arba po automobiliu sklinda išmetamosios dujos. Kartais jos patenka į automobilio saloną. Blogas kvapas užvedus šaltą variklį gali reikšti, kad užsikimšo katalizatorius. Ši problema dažnai būna susijusi su sumažėjusiomis automobilio eksploatavimo savybėmis, padidėjusiomis tepalų ir degalų sąnaudomis bei sunkumais užvedant variklį. Važiuojant iš po automobilio sklindantys metalo garsai gali būti sugedusios duslintuvo pakabos požymis.

Gedimo priežastys:

Važinėjant duslintuvo elementuose susidaro kondensatas. Dėl to gali prasidėti detalių korozija. Todėl keisdami išmetimo sistemos komponentus rinkitės pagamintus iš korozijai atsparių medžiagų, pavyzdžiui, nerūdijančio plieno. Dažnai važinėjant trumpais atstumais, ant sistemos elementų susidaro anglies ir suodžių nuosėdų, todėl sistema gali užsikimšti.

Techninės priežiūros patarimai:

 • Laiku pašalinkite variklio gedimus. Dėl vėluojančio, netinkamo uždegimo ir gausaus oro ir degalų mišinio degalai sudega išmetimo sistemoje, todėl sudega jos elementai. Dėl šios priežasties nerekomenduojama naudoti ir prastos kokybės benzino.
 • Retkarčiais leiskite varikliui dirbti dideliais sūkiais. Taip nuo duslintuvo elementų pašalinsite oksidų ir suodžių nuosėdas.
 • Žiemą per dažnai nenaudokite nuotolinio variklio paleidimo funkcijos. Šildymo ir aušinimo ciklų skaičius turi įtakos sudedamųjų dalių eksploatavimo trukmei.
 • Važiuodami prastais keliais venkite balų. Dėl staigaus temperatūros pokyčio komponentai gali įtrūkti.
 • Taip pat gerai priveržkite duslintuvo laikiklius. Per didelė vibracija neigiamai veikia kitus komponentus.