Pasirinkite
automobilį
+370 685 64 002
Pasirinkite
automobilį

Amortizatorius

Nepasirinktas joks automobilis, norėdami matyti prekes, pasirinkite automobilį, kurio detalių ieškote.

Naujausios prekės kategorijoje: Amortizatorius

Šioje autodalių kategorijoje galite sekti naujausių mūsų asortimento prekių naujienas. Pabrėžiame, kad šiame sąraše rodomos visų automobilių modelių prekės – nesuklyskite rinkdamiesi. Kategorijos „Amortizatorius“ dalys Jūsų automobiliui bus parodytos tik pasirinkus Jūsų norimą modelį ir paspaudus aukščiau esantį mygtuką „Pasirinkite automobilį“.

Dažniausiai užduodami klausimai
  • Ar galima prekes atsiimti fizinėse parduotuvėse?

    Taip, prekes nemokamai atsiimti galima visose Lietuvoje esančiose Signedos fizinėse parduotuvėse. Dažniausiai prekės iš kitų parduotuvių yra pristatomos per 1–3 d. d.


Užsisakykite atsiimti prekes šiuose miestuose:

Jei renkantis kategorijos AMORTIZATORIUS prekes iškilo klausimų  visada galite užsukti į mūsų fizines parduotuves žemiau pateiktuose miestuose. Parduotuvėse galite ne tik atsiimti prekes, bet ir prieš pirkdami pasikonsultuoti su savo srities specialistais. Užsisakę jums reikiamą originalią detalę internetu, ją atsiimti galėsite jau kitą darbo dieną artimiausioje mūsų fizinėje parduotuvėje. Automobilių dalys užsakytos internetu yra pristatomos ne tik į mūsų fizines parduotuves, bet ir į įvairius miestus bei priemiesčius. Parduotuvėse gausite ne tik profesionalią pagalbą iš mūsų vadybininkų, bet ir galimybę naujas detales apžiūrėti prieš pirkdami. Automobilių dalys užsakius internetu, jos yra pristatomos ne tik į didžiuosius Lietuvos miestus, kaip Vilnius, Kaunas, Klaipėda, bet ir į mažesnius miestus, bei rajonus, kaip Anykščiai, Ariogala, Baltoji Vokė, Birštonas, Biržai, Daugai, Druskininkai, Dūkštas, Dusetos, Eišiškės, Elektrėnai, Ežerėlis, Gargždai, Garliava, Gelgaudiškis, Grigiškės, Ignalina, Jieznas, Jonava, Joniškėlis, Joniškis, Jurbarkas, Kaišiadorys, Kalvarija, Kavarskas, Kazlų Rūda, Kėdainiai, Kelmė, Kybartai, Kretinga, Kudirkos Naumiestis. Kupiškis, Kuršėnai, Lazdijai, Lentvaris, Linkuva, Marijampolė, Mažeikiai, Molėtai, Naujoji Akmenė, Nemenčinė, Neringa, Obeliai, Pabradė, Pagėgiai, Pakruojis, Palanga, Pandėlys, Panemunė, Panevėžys, Pasvalys, Plungė, Priekulė, Prienai, Radviliškis, Ramygala, Raseiniai, Rietavas, Rokiškis, Rūdiškės, Salantai,Seda, Simnas, Skaudvilė, Skuodas, Smalininkai, Subačius, Šakiai, Šalčininkai, Šeduva, Šiauliai, Šilalė, Šilutė, Širvintos, Švenčionėliai, Švenčionys, Tauragė, Telšiai, Tytuvėnai, Trakai, Troškūnai, Ukmergė, Utena, Užventis, Vabalninkas, Varėna, Varniai, Veisiejai, Venta, Viekšniai, Vievis, Vilkaviškis, Vilkija, Virbalis, Visaginas, Zarasai, Žagarė, Žiežmariai. Lietuvoje prekės pristatome į namus nemokamai, jeigu jūsų prekių suma yra didesnė nei 86 €. Jeigu suma yra mažesnė, siuntos kaina yra skaičiuojama atsižvelgiant į prekių svorį. Taip pat galite pasinaudoti ir DPD pristatymu. Užsisakius prekių pristatymą į UAB Signeda parduotuves, jas pristatysime per 1 d. d. Atsarginių autodalių pristatymas į namus truks 1–2 d. d. Jūsų siuntas į kitas Europos Sąjungos ar NVS šalis pristatysime per 3–10 d. d. Apie išsiųstas ar paruoštas atsiimti prekes Jus informuos mūsų vadybininkai trumpąja žinute. Plačiau apie pristatymo sąlygas galite pasiskaityti paspaudę ant šios nuorodos: https://www.signeda.lt/parduotuves-taisykles#delivery

Kokia amortizatorių paskirtis?

Amortizatorius – viena svarbiausių važiuoklės dalių, kurios funkcija -  užtikrinti važiavimo komfortą ir saugumą. Amortizatoriai daro įtaką automobilio valdymui, ABS, ESP, ASR sistemų veikimui ir užtikrina tinkamą padangų sukibimą su kelio danga. Vairuojamo automobilio saugumui užtikrinti svarbūs trys dalykai: tvarkingi priekiniai ir galiniai amortizatoriai, geros būklės padangos, tvarkingos spyruoklės. Užtikrinę šių komponentų gerą būklę ir tinkamą veikimą džiaugsitės daug stabilesniu automobiliu, kurį bus paprasčiau valdyti net ir sudėtingomis oro sąlygomis.

Amortizatorių rūšys

Šiuolaikinių amortizatorių pasiūla yra itin plati. Skiriamos 6 pagrindinės amortizatorių rūšys. Amortizatorių pasirinkimas priklauso ir nuo vairuojamo automobilio modelio bei jo techninių parametrų, ir nuo vairuotojo unikalių poreikių bei įpročių. Žemiau pateikiame glaustą informaciją apie visus pagrindinius amortizatorių tipus.

Teleskopiniai amortizatoriai. Dažniausiai naudojamas amortizatorių tipas. Teleskopiniai amortizatoriai yra cilindro formos. Jų viduje įmontuojamas specialus vamzdis, kuris išsitraukia ar susistumia pagal amortizatoriaus stūmoklio judėjimą. Populiariausios teleskopinių amortizatorių rūšys – tepaliniai ir dujiniai-tepaliniai amortizatoriai.

Dujiniai amortizatoriai. Tokio tipo amortizatorius kėbulo svyravimų ir mechaninių smūgių sušvelninimui naudoja detalėje esantį sutankintą dujų slėgį. Dujinius amortizatorius galima reguliuoti keičiant amortizacijos stiprumo lygį. Nors dujiniai amortizatoriai puikiai žinomi dėl itin komfortabilaus važiavimo užtikrinimo, jų konstrukcija yra gana sudėtinga. Todėl tokie amortizatoriai kainuoja brangiau nei, pavyzdžiui, teleskopiniai.

Hidrauliniai amortizatoriai. Hidraulinis amortizatorius iš rato į kėbulą perduodamus smūgius slopina detalės cilindre esančio hidraulinio skysčio dėka. Kai amortizatoriaus stūmoklis juda į cilindrą arba iš jo, tarp šių dalių esantis skystis efektyviai sušvelnina važiuojant atsirandančius smūgius ir svyravimus. Hidrauliniai amortizatoriai itin efektyviai veikia šaltuoju metų laiku, yra patikimi bei sąlyginai nebrangūs. Tačiau tokių amortizatorių reguliavimo galimybės – ribotos. Taip pat juos eksploatuojant itin karšto oro sąlygomis galimas ryškus amortizatorių efektyvumo sumažėjimas.

Pneumatiniai amortizatoriai. Pneumatinis amortizatorius savo veikimui naudoja ne skystį, o suspaustą orą, esantį slėginio cilindro viduje. Pneumatiniai amortizatoriai dažnai naudojami itin prabangiuose, aukštos klasės automobiliuose. Jų padedami automobilio vairuotojai gali šiek tiek reguliuoti vairuojamo automobilio aukštį. Pneumatiniai amortizatoriai pasižymi aukšta veikimo kokybe ir gali būti naudojami sunkesniuose automobiliuose. Tačiau jie taip pat yra gana brangūs ir ilgainiui gali susidurti su tokiomis problemomis, kaip oro nuotėkis. Tokiu atveju mažėja pneumatinių amortizatorių efektyvumas.

Elektromagnetiniai amortizatoriai. Šių,pagal išmanias technologijas gamintų amortizatorių,pagrindinis privalumas yra tas, jog elektromagnetiniai amortizatoriai automatiškai pasirenka optimalų amortizavimo lygį pagal kelio paviršių ir rato sukibimą su danga. Taip pat amortizatorių nustatymus gali savarankiškai reguliuoti ir automobilio vairuotojas. Elektromagnetiniai amortizatoriai yra itin brangūs, ir paprastai,montuojami prabangiose mašinose. Jie užtikrina itin gerą amortizavimą važiavimo metu. Tačiau jei sugenda elektroniniai tokių amortizatorių komponentai, taisymo arba atnaujinimo išlaidos gali būti labai didelės.

Aktyvūs amortizatoriai. Dar viena itin brangių, pagal pažangias technologijas gaminamų amortizatorių rūšis. Jų veikimą galima kontroliuoti išskirtinai išmaniųjų elektroninių sistemų pagalba. Jie itin greitai adaptuojasi prie skirtingų važiavimo sąlygų ir puikiai suderina važiavimo komforto bei stabilumo funkcijas. Tad šie amortizatoriai įprastai laikomi vienais efektyviausių. Tačiau jų sudėtinga konstrukcija smarkiai sumažina savarankiško remonto tikimybę ir reikalauja reguliaraus techninio aptarnavimo, valdymo sistemos tikrinimo. Taip pat šie amortizatoriai pasižymi didesne gedimų rizika, tad tikėtina, jog juos sumontavus ir remonto išlaidos bus gana didelės.

Neigiamos sugedusių amortizatorių pasekmės

Netvarkingi automobilio amortizatoriai turi įtakos Jūsų saugumui kelyje. Jeigu neveikia automobilio amortizatoriai, pailgėja automobilio stabdymo kelias, sumažėja bendras transporto priemonės stabilumas ir vairavimo patogumas. Kita sugedusių amortizatorių pasekmė – greičiau  gendančios važiuoklės dalys. 

Kaip atskirti neveikiančius amortizatorius?

Jei amortizatoriai neveikia tinkamai, tai pastebėsite gana nesunkiai. Apie tai byloja žemiau pateikti amortizatorių netinkamumo požymiai:

  • aiškiai juntama padidėjusi automobilio kėbulo, vairo vibracija,
  • juntamas siūbavimas, nestabilumas kelyje, didelis ratų ir kėbulo „šokinėjimas“ važiuojant nelygia danga,
  • „kalenimo“ garsai važiuojant automobiliu,
  • akivaizdūs amortizatoriaus spyruoklės ar kitų detalių defektai, matomi apžiūros metu.

Amortizatorių priežiūra

Jei norite ilgai džiaugtis kokybiškais, efektyviai veikiančiais amortizatoriais, patariame pakankamai dėmesio skirti jų priežiūrai. Jei konkrečiau, rekomenduojame reguliariai tikrinti jų išvaizdą, apžiūrėti, ar amortizatorių detalėse nematyti akivaizdžių skysčių nutekėjimų, pažeidimų. Važiuojant pajutę tipinius amortizatorių gedimo ar efektyvumo sumažėjimo požymius, pasirūpinkite kokybiška amortizatorių patikra, laiku atliekamu jų remontu ar keitimu.

Signeda internetinėje parduotuvėje rasite kokybiškų originalių ir neoriginalių gamintojų amortizatorių ir jų dalių, puikiai suderinamų su jūsų automobilio modeliu. Prekiaujame Magneti Marelli, Meyle Products, Bilstein ir kitų, visame pasaulyje pripažintų gamintojų amortizatoriais. Daugiau nei 300 000 autodalių ir autoprekių pasiūla bei glaudus bendradarbiavimas su įvairiais Europos ir Azijos autodalių tiekėjais garantuoja, jog kokybiškas prekes Signeda parduotuvėje išsirinksite už itin konkurencingą kainą.