+370 685 64 002
Pasirinkite
automobilį
Prekių katalogas

ratų guoliai

ratų guoliai

Prieš ieškodami detalių, pasirinkite savo automobilio markę ir modelį. Tai susiaurins paiešką.

Jeigu kyla klausimų, ar ratų guoliai tikrai tiks Jūsų pasirinktam automobiliui arba nežinote, kaip išsirinkti tinkamą detalę, rašykite vadybininkui per laukelį „Pagalba gyvai!“.

Rodyti daugiau Rodyti mažiau


Ratų guoliai – apskritimo formos, grūdinto plieno detalės, turinčios metalinį žiedą (vadinamos lenktynės) ir tvirtinimo varžtus. Ratų guolių paskirtis – leisti ratui itin greitai suktis. Ši detalė, be abejonės, yra būtina visoms transporto priemonėms: pradedant dviračiais, automobiliais, baigiant orlaiviais.

Ratų guoliai labiausiai dėvisi veikiami karščio ir vandens. Kai yra šilta, ratų guoliai yra mažiau patepti, o vanduo, nežinia kaip patenkantis į sistemą, taip pat pridaro žalos. Guoliai yra sandarios detalės, tad vanduo – nepageidaujamas.

Kaip žinoti / patikrinti, jog ratų guoliai nusidėvėjo?

  • Kai guoliai yra mechaniškai pažeisti ar jau nebetinkami eksploatuoti – pamažu ima skleisti tam tikrą garsą, kuris laikui bėgant stiprėja. Tas garsas galėtų būti apibūdintas kaip užvažiavimas ant šoninės autostrados juostos, skirtos pažadinti miegantį vairuotoją.
  • Važiuodami ~65 km greičiu, pamažu, atsargiai sukinėkite automobilį į šonus (iš vienos pusės į kitą). Jeigu triukšmas tokioje padėtyje garsėja arba  pasukus į kitą pusę švelnėja – laikas keisti guolius. Pavyzdžiui, jeigu sukant į dešinę garsas, sklindantis iš ratų, sušvelnėja – reikia keisti kairėje pusėje esančius guolius. Žinoma, toks garsas gali įspėti ir apie nusidėvėjusias padangas, tačiau ratų guoliai saugumo sumetimais taip pat turėtų būti patikrinti.

Pasiteiraukite

Šiuo metu prekės laikinai neturime sandėlyje. Daugelį prekių galime užsakyti pagal Specialų užsakymą, todėl parašykite savo kontaktus, ir pastabas. 24 valandų bėgyje susisieksime.
Patvirtinkite, kad esate žmogus: