Pasirinkite
automobilį
+370 685 64 002
Pasirinkite
automobilį

Stabdžių sistema

Nepasirinktas joks automobilis, norėdami matyti prekes, pasirinkite automobilį, kurio detalių ieškote.

Naujausios prekės kategorijoje: Stabdžių sistema

Šioje autodalių kategorijoje galite sekti naujausių mūsų asortimento prekių naujienas. Pabrėžiame, kad šiame sąraše rodomos visų automobilių modelių prekės – nesuklyskite rinkdamiesi. Kategorijos „Stabdžių sistema“ dalys Jūsų automobiliui bus parodytos tik pasirinkus Jūsų norimą modelį ir paspaudus aukščiau esantį mygtuką „Pasirinkite automobilį“.

Dažniausiai užduodami klausimai
  • Ar galima prekes atsiimti fizinėse parduotuvėse?

    Taip, prekes nemokamai atsiimti galima visose Lietuvoje esančiose Signedos fizinėse parduotuvėse. Dažniausiai prekės iš kitų parduotuvių yra pristatomos per 1–3 d. d.


Užsisakykite atsiimti prekes šiuose miestuose:

Jei renkantis kategorijos STABDŽIŲ SISTEMA prekes iškilo klausimų  visada galite užsukti į mūsų fizines parduotuves žemiau pateiktuose miestuose. Parduotuvėse galite ne tik atsiimti prekes, bet ir prieš pirkdami pasikonsultuoti su savo srities specialistais. Užsisakę jums reikiamą originalią detalę internetu, ją atsiimti galėsite jau kitą darbo dieną artimiausioje mūsų fizinėje parduotuvėje. Automobilių dalys užsakytos internetu yra pristatomos ne tik į mūsų fizines parduotuves, bet ir į įvairius miestus bei priemiesčius. Parduotuvėse gausite ne tik profesionalią pagalbą iš mūsų vadybininkų, bet ir galimybę naujas detales apžiūrėti prieš pirkdami. Automobilių dalys užsakius internetu, jos yra pristatomos ne tik į didžiuosius Lietuvos miestus, kaip Vilnius, Kaunas, Klaipėda, bet ir į mažesnius miestus, bei rajonus, kaip Anykščiai, Ariogala, Baltoji Vokė, Birštonas, Biržai, Daugai, Druskininkai, Dūkštas, Dusetos, Eišiškės, Elektrėnai, Ežerėlis, Gargždai, Garliava, Gelgaudiškis, Grigiškės, Ignalina, Jieznas, Jonava, Joniškėlis, Joniškis, Jurbarkas, Kaišiadorys, Kalvarija, Kavarskas, Kazlų Rūda, Kėdainiai, Kelmė, Kybartai, Kretinga, Kudirkos Naumiestis. Kupiškis, Kuršėnai, Lazdijai, Lentvaris, Linkuva, Marijampolė, Mažeikiai, Molėtai, Naujoji Akmenė, Nemenčinė, Neringa, Obeliai, Pabradė, Pagėgiai, Pakruojis, Palanga, Pandėlys, Panemunė, Panevėžys, Pasvalys, Plungė, Priekulė, Prienai, Radviliškis, Ramygala, Raseiniai, Rietavas, Rokiškis, Rūdiškės, Salantai,Seda, Simnas, Skaudvilė, Skuodas, Smalininkai, Subačius, Šakiai, Šalčininkai, Šeduva, Šiauliai, Šilalė, Šilutė, Širvintos, Švenčionėliai, Švenčionys, Tauragė, Telšiai, Tytuvėnai, Trakai, Troškūnai, Ukmergė, Utena, Užventis, Vabalninkas, Varėna, Varniai, Veisiejai, Venta, Viekšniai, Vievis, Vilkaviškis, Vilkija, Virbalis, Visaginas, Zarasai, Žagarė, Žiežmariai. Lietuvoje prekės pristatome į namus nemokamai, jeigu jūsų prekių suma yra didesnė nei 86 €. Jeigu suma yra mažesnė, siuntos kaina yra skaičiuojama atsižvelgiant į prekių svorį. Taip pat galite pasinaudoti ir DPD pristatymu. Užsisakius prekių pristatymą į UAB Signeda parduotuves, jas pristatysime per 1 d. d. Atsarginių autodalių pristatymas į namus truks 1–2 d. d. Jūsų siuntas į kitas Europos Sąjungos ar NVS šalis pristatysime per 3–10 d. d. Apie išsiųstas ar paruoštas atsiimti prekes Jus informuos mūsų vadybininkai trumpąja žinute. Plačiau apie pristatymo sąlygas galite pasiskaityti paspaudę ant šios nuorodos: https://www.signeda.lt/parduotuves-taisykles#delivery

Stabdžių sistema

Tvarkinga stabdžių sistema - svarbus saugaus vairavimo komponentas

Dauguma automobilių vairuotojų svarbiausiomis saugos priemonėmis laiko saugos diržus arba oro pagalves. Bet tai ne vienintelės saugos sistemos. Viena iš svarbiausių ir efektyviausių automobilio saugos priemonių - tvarkingai veikiantys stabdžiai. Efektyviai veikianti stabdymo sistema leidžia vairuotojui kontroliuoti ir saugiai sustabdyti vairuojamą transporto priemonę norimoje vietoje. Siekiant užtikrinti savo ir kitų eismo dalyvių saugumą labai svarbu nuolat tikrinti automobilio stabdžių būklę, laiku keisti susidėvėjusias ar sugedusias dalis.

Svarbiausios stabdžių sistemos dalys:

  • stabdžių diskas,
  • stabdžių kaladėlės,
  • stabdžių apkaba,
  • stabdžių cilindras.

Stabdžių sistemos istorija

Šiuolaikinės modernių stabdžių sistemos nuo pirmųjų stabdžių skiriasi kardinaliai. Patys pirmieji automobiliai stabdžių apskritai neturėjo. Jų greitis būdavo mažinamas variklio kompresijos dėka. Kitas pirmų automobilių  stabdymo sistemos pavyzdys labai priminė visai neseniai automobilių pakeistus vežimus. Vairuotojui patraukus prie jo įtaisytą stabdymo rankenėlę, stabdymui skirtos medinės trinkelės prisiliesdavo prie besisukančio rato ir jį stabdydavo. Galima teigti, jog tokie stabdžiai buvo pradinis modernios mechaninės stabdymo sistemos atitikmuo.

1902 m. garsusis Louis Renault, vienas iš automobilių pramonės pradininkų, užpatentavo savo kompanijos „Renault“ sukurtą būgninių stabdžių sistemą. Šie stabdžiai, montuoti ant galinės automobilio ašies, buvo laikomi tikru proveržiu, pagerinusiu bendrą automobilio saugumą stabdymo metu.

Automobilių pramonė itin sparčiai vystėsi antroje XX a. pusėje. 1950-1960 m. pradėtos naudoti diskinių stabdžių sistemos, kurių dėka stabdžiai efektyviau atvėsdavo po jų panaudojimo. Tai ženkliai pagerino bendrą stabdymo efektyvumą. O 1978 m. pristatyta šiandien labai plačiai žinoma pirmoji stabdžių antiblokavimo sistema (ABS). Šios inovacijos dėka ir šiandien staigiai stabdomi ratai išvengia praslydimo staigaus stabdymo metu.

Šiandieninės automobilių stabdžių sistemos gali būti itin įvairios, individualiai pritaikytos skirtingiems automobilių tipams ir vairavimo sąlygoms. Moderniose stabdymo sistemose stabdžių veikimo jėgą ir jos pasiskirstymą kontroliuoja elektroniniai valdymo blokai. O įvairios pažangiosios technologijos, tokios, kaip rekuperacinis automobilių stabdymas, daro vairavimą efektyvesniu ir ekologiškesniu aplinkai veiksniu. 

Pagrindiniai stabdžių tipai

Moderni automobilio stabdžių sistema veikia naudodama būgninius arba diskinius stabdžius. Diskiniai stabdžiai paprastai montuojami priekyje kartu su stabdžių trinkelėmis. Automobilį stabdant trinkelės prisispaudžia prie kartu su ratu besisukančių diskų ir taip mažina rato sukimosi greitį. Kokybiški diskiniai stabdžiai laikomi efektyvesniais už būgninius. Taip pat jie pasižymi greitesniu atvėsimu po intensyvaus stabdymo. Todėl mažesnė ir diskinių stabdžių perkaitimo rizika. Tačiau diskinių stabdžių remonto ir keitimo išlaidos yra didesnės. Taip pat šie stabdžiai yra jautrūs nuosėdų, smulkiųjų dalelių poveikiui, sunkiau stabdo esant drėgnam orui.

Šiandien vis dar plačiai paplitę būgniniai stabdžiai automobiliuose pradėti naudoti gerokai anksčiau už diskinius. Šie stabdžiai montuojami tik automobilio gale. Stabdžių trinkelės pagal rato formą yra išlenktos pusapskritimiu. Stabdymo metu kaladėlės spaudžiamos prie vidinio stabdžių būgno paviršiaus. Būgniniai stabdžiai yra mažiau jautrūs drėgmės ir korozijos poveikiui, be to jų remonto ir keitimo kaštai yra pigesni nei diskinių. Tačiau tuo pat metu būgninių stabdžių veikimo efektyvumas yra mažesnis, o atvėsimo laikas po stabdymo – ilgesnis.

Stabdžių sistemų rūšys

Šiais laikais ir diskiniai, ir būgniniai stabdžiai naudoja vieną iš trijų stabdymo sistemų rūšių – mechaninę, hidraulinę arba elektroninę. Daugelis automobilių turi hidraulinę stabdymo sistemą, kurios pagrindinis privalumas yra efektyvus jėgos perdavimas į stabdžius. Mechaninės sistemos dažnai naudojamos stovėjimo stabdžiuose. Elektrinės stabdymo sistemos vis dažniau sutinkamos elektromobiliuose; jų veikimas pagrįstas elektromagnetinio arba rekuperacinio stabdymo principu.

Pastebime, jog vairuotojams, kurie nori geriau suvokti stabdžių sistemos veikimą ar susiduria su įvairiais stabdžių gedimais, kyla daugybė neaiškumų. Žemiau pateikiame glaustus atsakymus į dažniausiai pateikiamus klausimus, susijusius su stabdžių veikimu ir efektyvaus stabdymo patarimais.

Kuriuos ratus stabdo stovėjimo stabdis?

Stovėjimo stabdis - speciali stabdymo sistema, skirta stovinčio automobilio „užfiksavimui“ įkalnėse ir nuokalnėse bei avariniam automobilio stabdymui. 

Stovėjimo stabdis dažniausiai užtikrina vienos (paprastai galinės) ašies ratų stabdymą. Tačiau kai kuriuose itin aukštos klasės automobiliuose įrengiama visų ratų stabdymo funkcija, kuri aktyvuojama tada, kai tik paspaudžiamas stovėjimo stabdžio mygtukas.

Kokiu stabdžiu stabdomi visi automobilio ratai?

Visus vairuojamo automobilio ratus gali veikti ir darbiniai stabdžiai, ir (kaip ir minėjome), kai kuriais atvejais – stovėjimo stabdis. Vairuotojai taip pat dažnai siekia išsiaiškinti, kuri šiais laikais naudojama stabdžių sistema veikia visus ratus. Į tokį klausimą atsakymas gana vienareikšmis – visų ratų stabdymas palaikomas tik ABS funkcijos.

ABS sistema sukurta tam, jog stabdymo metu vairuotojas išvengtų ratų užsiblokavimo. Šios sistemos dėka išlaikomas automobilio stabilumas net ir tada, kai stabdoma esant prastai kelio dangai ar blogoms oro sąlygoms. Moderniuose automobiliuose stabilų valdymą padeda užtikrinti ir tokios inovatyvios stabdžių sistemos, kaip elektroninė stabdymo jėgos paskirstymo (EBD) arba stabilumo valdymo (ESC) sistema.

Kaip stabdyti automobilį efektyviai?

Automobilio stabdymas ir jam būtini veiksmai gali labai skirtis, priklausomai nuo stabdymo situacijos. Tačiau bendri stabdymo patarimai pateikiami atsižvelgiant į kelias dažniausiai pasitaikančias situacijas. Pagrindinės iš jų – staigus stabdymas, stabdymas įkalnėje, nuokalnėje bei stabdžių naudojimas ekstremaliomis sąlygomis (lyjant, sningant ar važiuojant prastos kokybės keliu).

Staigus stabdymas. Jei atsitiko taip, jog vidutiniu (~50 km/h) greičiu važiuojantį automobilį prireikia sustabdyti akimirksniu, svarbu iškart, neišmynus sankabos, stipriau spausti stabdžio pedalą. Žinoma, toks stabdymas tinkamas tik siekiant išvengti staigiai kylančių avarinių situacijų. Staigaus stabdymo atveju kyla rizika, jog į taip stabdomą automobilį gali atsitrenkti iš paskos judančios  transporto priemonės. 

Stabdymas nuokalnėje, įkalnėje. Prieš įvažiuojant į stačias nuokalnes svarbu pasirinkti tinkamą važiavimo greitį ir pavarą. Jei nuokalnėse ilgai naudosite nepertraukiamą stabdymą, gali perkaisti ir sugesti stabdžių trinkelės. Todėl nuokalnėse svarbu stabdyti pertraukiamu (vadinamu pulsuojančiu) stabdymo būdu, kai stabdžių pedalas paspaudžiamas ir atleidžiamas tolygiai, reguliariai.

Prieš stabdymą įkalnėse svarbu nepasirinkti pernelyg aukštos pavaros tam, kad stabdomas variklis nepradėtų trūkčioti ir gesti. Prieš pradedant važiuoti įkalnėje po sustojimo, stabdžio pedalą reikia pamažu paleisti atleidžiant sankabą ir spaudžiant akseleratorių. Taip išvengsite automobilio riedėjimo atgal. 

Stabdymas ekstremaliomis sąlygomis. Prieš stabdant prastos kokybės kelyje arba ekstremalių sąlygų (intensyvaus lietaus, sniego) atveju privaloma pasirinkti saugų važiavimo greitį ir atstumą iki kitų automobilių. Patartina prieš stabdymą perjungti variklį į kuo žemesnę pavarą. Taip pat, jei įmanoma, venkite pernelyg staigaus ar ilgo stabdymo. Automobilio ratai tokiu atveju gali praslysti, o stabdžių diskai – perkaisti. Jei nesate tikri dėl tvirto padangų sukibimo su slidžia kelio danga, įvertinę jus supančią aplinką galite pabandyti lengvai spustelėti stabdžių pedalą. Stabdomo automobilio reakcija padės įvertinti kelio dangos slidumą ir pasirinkti saugų greitį.

Stabdžių gedimai

Stabdžių sistemos gedimai gali būti itin įvairūs, tačiau dažniausias iš jų – stabdžių kaladėlių susidėvėjimas. Jos dėvisi greičiausiai dėl nuolatinės kaladėlių trinties, dilimo stabdymo metu. Pastebėję, kad Jūsų stabdžiai stabdo netolygiai arba pailgėja stabdymo kelias, nedelsiant patikrinkite stabdžių sistemą ir pakeiskite susidėvėjusias dalis.

Internetinėje Signeda parduotuvėje galite patogiai ir greitai pasirinkti jūsų automobilio modeliui ir jo stabdžių sistemai pritaikytas dalis. Siūlome pačias įvairiausias stabdžių sistemos detales – nuo diskų ir jų kaladėlių, iki suportų bei stabdžių stūmoklių, cilindrų. Greitas pristatymas, konkurencinga kaina ir bendradarbiavimas su 50+ kokybiškų autoprekių, autodalių tiekėjų garantuoja puikią Signeda pasirinkusių pirkėjų patirtį.